Začínáme! Proč my, proč dnes?

V obraze / 17.11.2012

V kalendáři stojí datum 17. listopadu a náš portál se otvírá veřejnosti. Tento den nebyl vybrán náhodou.

Když 17. listopadu 1989 vyšli studenti do ulic, měli pocit, že mají co říct. Sebrali tehdy odvahu a rozhodli se říct nahlas to, co společnost dlouhou dobu dusila v sobě. Nezalekli se kordonu policistů ani důsledků a trestů, které mohly po demonstraci přijít. Stáli si za svým názorem a nenechali se zviklat výhrůžkami.

V žádném případě nechceme klást rovnítko mezi tehdejší studenty a nás. Jejich tehdejší odvaha a ta naše dnešní se nedají srovnávat. Přesto se nám ale líbí ta symbolika, ta (alespoň) malá podobnost.

Druhá část redakce.

Horní řada zleva: Lucie Rubešová, Aneta Zachová, Barbora Venháčová
Dolní řada zleva: Vojtěch Slabý, Zdeňka Kousalová, Zuzana Holmanová
Zdroj: archiv redaktorů Generace 21

I my jsme nebyli spokojení se stavem věcí. Nelíbilo se nám jednání našich dřívějších šéfů, jejich názory a způsob práce. Věřili jsme, že věci se dají řešit jinak než ultimáty a příkazy. Věřili jsme, že i mezi šéfem a podřízeným se dá přátelsky diskutovat. A jednoho dne jsme začali věřit sami sobě.

Odešli jsme ze svých dřívějších míst a začali jsme pracovat na něčem novém. Na portálu, který bude fungovat podle našich představ. Na portálu, kde se nikdo nebude muset bát vyslovit svůj názor. Na portálu, který nabídne čtenářům útočiště v moderním divokém světě. Který bude zaznamenávat naše životy takové, jaké jsou. Životy naší generace, generace 21. století.

Třetí část redakce

Horní řada zleva: Diana Hrdličková, Martina Vymětalová, Veronika Jiroušková
Dolní řada zleva: Jana Hybnerová, Martina Baierová, Simona Mašková
Zdroj: archiv redaktorů Generace 21

Přiznejme si to, 21. století je NAŠE století. Odehrává se v něm podstatná část našeho bytí zde na Zemi. Nechceme si nechat začátek našeho století jen tak protéct mezi prsty. Rádi bychom zde zaznamenali to nejdůležitější, co se kolem nás bude odehrávat.

Protože bychom neradi opominuli tu část životů, kterou jsme zanechali ve století dvacátém, připravili jsme si pro vás sekci Vzpomínky. Připomeňte si s námi dobu tak vzdálenou, že se nachází v minulém století. Zažívali jsme to samé? Vzpomínáte si na něco jiného, dalšího? Napište nám a podělte se o své dojmy! Uvítáme každý váš vzkaz či mail a se stejným nadšením přivítáme nové posily do našeho týmu…

… protože jste jedni z nás a věříme, že i vy máte co říct!

Foto v perexu:

Horní řada zleva: Roman Straka, Jitka Holčáková, Agata Hauerová

Dolní řada zleva: Petra Boltíková, Alice Jendelová, Zuzana Fricová

Zdroj: archiv redaktorů Generace 21

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentářVaše názory

 • Jitka Holčáková

  Krásně napsáno! 🙂

  • Klára

   ano,to máš pravdu

 • Simona Mašková

  a jsme tady… 🙂

 • Klára

  jsi machr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))