Nová kniha J. K. Rowlingové vychází právě dnes! A má svůj vlastní web!

Literatura / 4.4.2013

Autor:

Stále se rozmýšlíte, zda si novou knihu pořídit a přečíst? Třeba vás přesvědčí nové webové stránky.

Webové stránky k novému románu J. K. Rowlingové Prázdné místo (The Casual Vacancy) byly spuštěny na adrese www.casualvacancy.cz. Zájemcům o knihu především usnadňují její objednání, ale budou zde shromážděny recenze na knihu a bude možné o knize diskutovat. Nakladatelství Plus knihu vydá 4. dubna 2013.

Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. J. K. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás, a možná víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Jsme velmi rádi, že se nám tuto knihu podařilo získat pro nakladatelství Plus.

 Šéfredaktorka Martina Mašínová

Váháte, zda si knihu pořídit? Zavítejte na webové stránky! Zdroj: albatrosmedia.cz

Váháte, zda si knihu pořídit? Zavítejte na webové stránky! Zdroj: albatrosmedia.cz

Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje.

J. K. Rowlingová je autorkou série sedmi knih o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do 74 jazyků a prodalo se jich přes 450 milionů výtisků. Na základě série vzniklo osm filmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích včetně podpory znevýhodněných dětí.

Zdroj informací: albatrosmedia.cz

Zdroj perexové fotografie: casualvacancy.cz

Generace21

Generace21

Zanechte komentář