Přineste si jaro domů

Design / 8.4.2013

Už je dávno po Velikonocích, duben v plném proudu, ale jaro se nám stále vyhýbá. Proč si ho neudělat alespoň doma?

Počasí pod psa nás trápí už dost dlouho, nemyslíte? A podle předpovědi ještě trápit bude. Teplé počasí si holt dává načas! Také už máte dost ponurého šedého počasí? Vyrobte si jaro ve svém domově!

Na okno záclonu, ať nevidíte ven, a hurá vyzdobit si interiér! K jaru se hodí jemné barvy jako je fialková, růžová, žlutá nebo světle zelená a modrá. Jestli máte tu možnost sladit celý interiér do těchto tónů, neváhejte. Jemné barvy vám mohou pomoci zlepšit náladu a přemoct jarní únavu.

Nevíte si rady? Bojíte se kýčovité nebo nevkusné dekorace? Možná právě vám poradíme. Milovníci květin si mohou koupit v květinářství například petrklíč nebo jinou jarní květinu. Sáhněte po té, jejíž květináč bude barevně ladit do dané místnosti. Takové květiny vám vydrží déle, než kdybyste si koupili ty řezané a dali je do vázy.  Možná teď budeme znít jako Jirka Babica, ale když nejsou k dispozici živé, můžete použít i umělé. Doba dávno pokročila a dnes se dají se sehnat v takové kvalitě, u níž stěží rozeznáte, že zálivka není třeba. A co víc! Vydrží dlouho i těm, kterým příroda nenadělila příliš zahradnického talentu! Třeba umělé větvičky sakury v bílé porcelánové váze mohou vypadat nádherně elegantně.

Co by řekl Jirka Babica? Když nejsou kytičky živé, použijte klidně i umělé!

Sakura

Sakurové větvičky ve váze vypadají krásně.
zdroj: devantart.cz/nachrarbeiter

Abyste si zpříjemnili pohled z okna, orámujte jej barevně sladěnými závěsy. Na garnýž můžete pověsit nějakou jarní dekoraci, kytičky nebo motýlky na stužce.  Krásně vypadá i vkusný motýl na skřipci. Tyto doplňky příjemně podpoří celkový dojem.

Své dekorace si můžete i vyrobit. Z nepřeberné sbírky nejrůznějších DIY nápadů, které na internetu najdete (inspirujte se například na síti Pinterest), jsme vybrali dvě. Podaří se i těm, kteří teď kroutí hlavou, že na vyrábění nikdy moc nebyli. Nemusíte se bát, bude to snadné!

Kytička z vrstev

Kytička z látky

Kytička z látky z koleček působí decentně.
zdroj: deviantart.com/koshadesing

Budete potřebovat:

 • jakoukoliv látku, která se vám bude barevně hodit do interiéru
 • jehlu a nit
 • korálky, perličky

Postup:

 • Látku si nastříhejte na kolečka. Podle typu látky buď kraje zapošijte, nebo zatavte ohněm.
 • Kolečka navrstvěte od největšího po nejmenší, aby opticky vytvořily samotný květ.
 • Uprostřed je sešijte, klidně tak, aby se zkrabatily. Nakonec doprostřed přišijte jeden nebo více korálků. A hotovo!

Kytička s ušitými lístky

Přinášíme obrázkový postup, jak ušít kytičku z látky.

Přinášíme obrázkový postup, jak ušít kytičku z látky.
zdroj: manualidades.facilisimo.com

Budete potřebovat:

 • látku, která se vám bude barevně hodit do interiéru a nebude se při šití párat
 • jehlu a nit
 • korálky, perličky

Postup:

 • Látku si nastříhejte na pět koleček, tentokrát ale budou stejně velká. Kolečko ohnete na půl a ještě na čtvrt.
 • V místě, kde je oblouk, látku  kousek od kraje sešijte. Vznikne první okvětní lístek. Ostatní udělejte stejně a sešijte.
 • Do středu opět můžete dát korálky. A květ je hotov!

Máte chuť si udělat jarní věnec z umělých květin? Investujte do nich, vyplatí se vám to. Pokud se o ně budete hezky starat, vydrží vám i několik let!

Takto vytvořenými kytičkami můžete ozdobit záclony, položit je na stolek nebo naaranžovat do vázy. Velmi krásný je rovněž i vyrobený věnec na dveře. V takovém případě budete potřebovat poměrně hodně těchto kytičkových ozdob. Za tu krásu to ale stojí. Pokud byste přece jen chtěli méně pracný věnec, kupte si buď hotový, nebo vsaďte na kruh, do kterého připevníte živé či umělé květiny.

Zdroj perexové fotografie: u-createcrafts.com

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář