Deník Dity P. nabízí kromě osobních příběhů i božské recepty

Na talíři / 4.4.2013

Pokud hledáte kuchařskou knihu, která nabídne víc než jen postupy přípravy jídel, zalistujte kuchařkou Dity Pecháčkové.

Možná jste zaznamenali, že se vloni na pultech knihkupectví objevila kuchařka české autorky s názvem Deník Dity P. Je to kuchařka netradiční svým formátem, obsahem i citovou hodnotou. Uvnitř najdete jak klasická česká jídla, na která možná vzpomínáte z dětství, tak francouzskou nebo americkou kuchyni. Nechybí ideální recepty na piknik či cestu vlakem a sladké také není výjimkou. Na první pohled by se mohla kniha zdát jako neuspořádaný pelmel, vše je však do puntíku promyšlené a jednotlivé recepty do sebe zapadají jako dílky precizně zpracované skládačky.

Hamburgery

Deník Dity P. vás mimo jiné naučí připravovat ty nejlepší hamburgery.

Kuchařka obsahuje na stovku šmrncovních receptů, rozdělených do tematicky laděných kategorií, z nichž každá zaujímá významné místo v životě Dity P. Jednotlivé kapitoly otevírá její osobní příběh, jenž vás naladí na dávku lákavých a opravdu zajímavých jídel, jejichž obtížnost napovídá, že je hravě zvládnete. Propojení receptů s příběhy ze života z této kuchařky dělá něco víc než jen knihu, do které si budete chodit pro návody, jak uvařit to či ono. Je to kniha, kterou budete číst jedním dechem jako životní příběh opravdové nadšenkyně do jídla a vaření.

Kdo je vůbec autorkou kuchařky, kdo je Dita P.? Poprvé se Dita Pecháčková ve světě jídla prosadila jako redaktorka a následně šéfredaktorka časopisu Apetit, který vedla pět let. Dnes šéfuje měsíčníku Albert v kuchyni, jejž za dobu svého kralování povznesla kvalitativně hned o několik úrovní výš.

Dita P.

Seznamte se, Dita P.

Graficky je kniha velmi krásně zpracovaná, nad fotografiemi vyobrazených jídel budete jen vzdychat. Mnohdy i dvoustránkové fotografie doplňuje čistý design jednotlivých postupů, který podporuje výsledný přátelský dojem z kuchařky. Recepty jsou velmi čtivě a návodně popsané, proto pokud se jich budete držet, výsledek bude excelentní stejně jako na fotkách. Příjemná je i forma jednotlivých postupů, v rámci nichž Dita sama popisuje, jak jídlo připravuje ona, a pokud chcete, můžete se jejími postupy nechat vést. Tón kuchařky je tak opravdu osobitý, nic vám nerozkazuje, pouze přátelsky navádí.

Jako milá nadstavba ke kuchařce vznikla autorská série jídelního porcelánu, na níž Dita spolupracovala s českou porcelánkou Thun. Vybrat si tak můžete ze čtyř dezénů ve čtyřech tematických setech, je však možné vybrat i jen samostatné kusy. Porcelán, kuchařku a navíc ještě kuchařské zástěry můžete zakoupit na osobním webu Dity, kniha samotná je samozřejmě dostupná i v knihkupectvích.

Vyzkoušeli jsme: Cibulový dip

Cibulový dip

Cibulový dip na našich párty už nesmí chybět.

  • lžíce olivového oleje
  • 2 velké nadrobno nakrájené cibule
  • 225g zakysané smetany
  • 60g žervé nebo smetanového sýru
  • lžíce bílého vinného octa
  • sůl, pepř
  • hrst najemno nasekané pažitky
  • tousty k podávání

Na pánvi rozehřejte olej a opékejte na něm cibuli dozlatova několik minut, důkladně míchejte. Pak ji dejte vychladnout stranou. Do misky dejte zakysanou smetanu, žervé, vinný ocet a přidejte vychladlou cibuli. Osolte, opepřete a přisypte pažitku. Vše řádně promíchejte a pak přikryté vložte do lednice vychladit. Dip podávejte s opečenými tousty.

Deník Dity P. by vám rozhodně neměl uniknout, pokud hledáte precizně zpracovanou kuchařku s nápaditými recepty, jejichž fotografie a postupy vás budou nutit pouštět se do jejich přípravy znovu a znovu. Pokud si Deník Dity P. pořídíte a jednou se začtete, určitě se pak k němu budete čas od času s nadšením a nostalgií vracet. My osobně se už teď těšíme na další kuchařku od autorky, na níž se podle našich informací již začíná pracovat.

Zdroj fotografií: Karolína Kounová Roubíčková, Generace21

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář