Objevte Dubaj, město plné superlativů

Cestování / 27.4.2013

Ještě před 15 lety byla Dubaj „neznámé“ město. Až nástup třetího tisíciletí znamenal přelom a od té doby se město rozvíjí rychlostí blesku.

Není proto divu, že Dubaj bývá v poslední době velmi často skloňována. Město také skrývá několik světových NEJ a o svá prvenství se rozhodně nechystá přijít.

Burj Chalífa

Burj Chalífa je v nejvyšší budovou světa. Zdroj: Wikimedia Commons – Aathirachandran

NEJvyšší budova

V roce 2010 byla v Dubaji otevřena nejvyšší budova světa – Burj Chalífa. Věž se tyčí do výšky neuvěřitelných 828 metrů, má 162 pater a nachází se zde hotel, kancelářské prostory a luxusní apartmány. Turisté mohou navštívit vyhlídkovou plošinu umístěnou 124 pater nad zemí. Pod budovou v současné době vyrůstá několik dalších menších mrakodrapů a nákupní centrum, které samozřejmě bude největší na světě.

NEJluxusnější hotel

Hotel Burj al-Arab je zřejmě nejznámějším symbolem Dubaje. Byl otevřen na konci minulého století a je řazen do skupiny sedmihvězdičkových hotelů. Další zajímavostí je, že se rozkládá na uměle vytvořeném ostrově nedaleko pevniny. Pokud byste se v hotelu rádi ubytovali, budete se muset pěkně plácnout přes kapsu – jedna noc v nejlevnějším apartmánu přijde na více než 20 000 Kč.

Burj al-Arab

Luxusní hotel Burj al-Arab. Zdroj: www.sxc.hu

NEJvětší fontána

Tančící fontána v Dubaji se nachází v jezeře pod Burj Chalífou. Návštěvníci zde mohou každý večer spatřit úchvatnou show, s níž se Zpívající fontána v Mariánských Lázních nemůže v žádném případě srovnávat. Podobnou fontánu můžeme také najít v Las Vegas, ale ta dubajská je pochopitelně větší.

NEJbláznivější projekty

V roce 2001 byla zahájena realizace projektu Palm Islands. Jde o uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palmy, na kterých se nachází domy a soukromé pláže. Nedaleko odtud bylo také vybudováno souostroví The World a jak z názvu vyplývá, jedná se o ostrovy rozvržené do tvaru kontinentů. O koupi jednoho z ostrovů projevily zájem i hollywoodské hvězdy Brad Pitt a Angelina Jolie. Bohužel se zjistilo, že se toto souostroví potápí do moře.

Palm Islands

Uměle vybudované ostrovy Palm Islands. Zdroj: Wikimedia Commons – Richard Schneider

Co se týče budoucnosti města, Dubaj plánuje mnoho dalších velkolepých projektů, které nejspíše jen tak někdo nepokoří, možná jedině samotná Dubaj.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons – Ranjit Laxman

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář