Kde je sakra to jaro?!

V obraze / 1.4.2013

Tak nám zase nasněžilo… A bohužel to není apríl.

Nějak máme v redakci pocit, že nikoho neznepokojuje, že je venku pořád zima. Rosničky v počasí se stále usmívají nad předpověďmi sněhových nadílek, jako by to bylo úplně normální.

Už čtvrtý měsíc furt prosinec…

Nám to ale normální nepřipadá. Letos je to zvlášť divné, protože byla podle mě celkem pěkná zima. Sněhu bylo dost a zimních radovánek si mohl každý užít dosyta. Ale už je konec března, tak snad ahoj, zimo a hurá, sněženky, narcisky, tulipány a hlavně sluníčko. Nikdo nechce hned 20 stupňů (nutno asi říci nad nulou), ale aspoň trochu jarního počasí, ať víme, že na nás nezapomnělo.

Welcome to Canada!

V redakci se ozval i takový názor, že roztáním velkého kusu ledovce se ochladil Golfský proud a bude tu počasí podobné Kanadě. (My, které to vyděsilo, pátráme po bližších informacích. Zatím nic moc ověřeného nemáme, tak nebojte!) A možná už tohle nějací vyvolení vědí, jen to nechtějí říct nám obyčejným lidem. Jak jinak mi totiž vysvětlíte, že jsem si koupila jarní kabát ve slevě a viděla jsem v jedné obuvi výprodej letních sandálků?

Svátky „jara“ na sněhu

A teď co mě nejvíc pálí. Velikonoce. Velikonoce na sněhu. Upřímně jsem pro zavedení jednotného času Velikonoc, dejme tomu třeba vždy třetí týden v dubnu. Úplněk neúplněk. Nemám náladu zdobit velikonočně okna, ze kterých vidím sněhovou pokrývku. Obrázek koledujících nabalených a zmrzlých dětí mi přijde smutný stejně jako zasněžené holé stromky na sousedních zahradách, které jsou ozdobeny vajíčky. A my se ještě budeme smát vtípkům, kde jsou vajíčka pokreslená zimními motivy? Ale no tak. Vždyť jsou to svátky jara!

Možná jednou budeme dělat místo sněhuláků sněhové zajíčky. Zdroj: photl.com

Možná jednou budeme dělat místo sněhuláků sněhové zajíčky. Zdroj: photl.com

Redakce se bouří!

Silvie Trebatická, šéfredaktorka, editorka Designu:

Já jsem optimista, kterého jen tak něco nerozhodí. Počasí mě nechávalo chladnou dlouhou dobu. Mám totiž pod čepicí. Ta moje je obzvlášť teplá a když ji spojím s kabátem a teplým čajem v růžovém termohrnku, náladu mi nepokazí ab-so-lut-ně nic, vážení. Jenže když jsem se probudila den před Aprílem a venku to hustě sněžilo, protočila jsem panenky a dost mě to rozladilo. I když mám čepici, kabát i teplý čaj, mám taky sukně, jarní bundičku a nový šátek. A ty, prosím pěkně, nebudou trpělivé věčně. Takže, milý snížku, už tě bylo dost. Dej si odchod. Díky!

Kristýna Szkanderová, editorka sekce Vztahy:

Jaro je mé nejoblíbenější roční období. Miluji, když začíná svítit sluníčko, všechno krásně kvete, ptáci cvrlikají, venku je déle světlo a svět se probouzí po dlouhém zimním spánku. Letošní zima neměla konce, ale nenapadlo by mne, že 31. března nasněží v našem městě (ne na horách) cca půl metru sněhu! Pohled z okna mě doslova děsí. Na sociálních sítích všichni zmiňují, že venku sněží, a mě napadá snad jen jediné: Už chápu jak to mysleli Mayové s koncem světa, že až skončí kalendář, bude pořád prosinec! Tohle že jsou Velikonoce? Vždyť takhle bílo nebylo ani na Vánoce! Kde jsi,  jaro? Nenech nás na tebe tak dlouho čekat, prosím! 

Jsem ráda, že nejsem sama, koho nenechává chladné počasí chladným. V redakci chystáme protestní vzpoury a všemožné rituály na záchranu a přivolání jara. Přidejte se!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář