Oživte si účes barvičkami

Krása a móda / 3.4.2013

Přivítejte jaro s rozpustilými barevnými pramínky.

Nejen v přírodě to letos na jaře bude zářit barvami. Po ombré vlně přicházejí kadeřníci s novým trendem v podobě barevných proužků ve vlasech. Prim budou hrát barvy jako meruňková, jahodově růžová či světle modrá. Nemusí však jít o klasický melír. Existují mnohé způsoby, jak si oživit účes. A jak na to? Čtěte dál.

Vlasové křídy

Speciální barevné křídy jsou skvělým způsobem, jak rychle oživit účes. Stačí vybrané pramínky jednoduše přetřít křídou a můžete vyrazit vstříc jaru. Jedinou nevýhodou vlasových kříd je, že se ve styku s vodou okamžitě vymyjí, takže se nehodí do nepředvídatelného jarního počasí. Na jednorázovou akci někde pod střechou jsou ale ideální. Jedna barevná křída vás v salonu přijde i na více než 200 korun. Pokud ale zabrousíte na E-bay, můžete sehnat sadu šesti barviček od 6 dolarů.

Pomocí vlasových kříd můžete mít každý den jiný účes. Zdroj: polyvore.com

Pomocí vlasových kříd můžete mít každý den jiný účes. Zdroj: polyvore.com

Vlasové spreje

Pokud si chcete vykouzlit o něco trvalejší look, vyzkoušejte barevné spreje. Vybrané prameny vlasů jednoduše oddělte a zbytek účesu schovejte například pod alobal. Nyní pramínky postříkejte vybranou barvičkou. Speciální vlasové spreje pořídíte v obchodě s párty potřebami či na internetu. Pro zvýšení odolnosti můžete vlasy na závěr přestříkat lakem na vlasy.

Barevné melíry

Pokud zatoužíte po trvalejší proměně účesu, můžete vyzkoušet permanentní vlasové barvy či šampony, které se postupně vymývají. V tomto případě se ale vyplatí navštívit kadeřnici. Pokud máte totiž tmavé vlasy, bude potřeba dané pramínky vlasů nejprve odbarvit a potom je teprve přebarvit na požadovaný odstín. Sice si trochu připlatíte, ale výsledek bude stát zato!

Trocha barevné inspirace. Zdroj: polyvore.com

Trocha barevné inspirace. Zdroj: polyvore.com

Tip na závěr

Letošní jaro se určitě nemusíte omezovat na jednu barvu. Vyzkoušejte například kombinaci pastelových barev, jako jsou jemně meruňková či ledově modrá. Pokud máte odvahu, nebojte se vrhnout na výraznější kontrasty.

Další variantou, jak oživit účes, jsou takzvané clip-in příčesky. Seženete je v mnoha barevných provedeních. Velký výběr nabízí například obchody s bižuterií a doplňky Claire´s či kadeřnické potřeby.

Zaujal vás tento trend?

Zdroj perexového obrázku: ashopaholicsden.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář