Seriály, které by si zasloužily stát se kultovními

Film / 24.11.2012

Každý z nás zná HIMYM, TBBT, Dextera, Přátele a mnoho dalších. Některé perly nám ale zůstávají skryty, které to podle Generace 21 jsou?

 PRETTY LITTLE LIARS

[one_fourth]

Důvod navíc, proč se na seriál podívat: Maminky hlavních hrdinek hrají Sydney z Melrose place a Piper z Čarodějek.

[/one_fourth]

Co může být lepšího než seriál, který se odehrává na americké střední škole? Jedině, pokud se sexy herci, rozchody a návraty ideálních párů i dokonalé kostýmy doplní detektivní zápletkou, tajemnými událostmi a nevysvětlitelnými vraždami.

Pokud čtveřice dívek (dokonale vyvážená: blondýna i brunety, dcera boháčů, lesba, dívky z rozvedených rodin…) zažije záhadné zmizení a smrt hlavy svojí party, stanou se nerozlučnými přítelkyněmi. A co teprve, když se ukáže, že má každá z nich tajemství, které by mohlo negativně ovlivnit život jejich rodin. Na scéně se objevuje tajemná vyděračka „A“ a dívky začínají žít ve strachu a nejistotě…

DOWNTON ABBEY

[one_fourth]

Důvod navíc, proč se na seriál podívat: Maggi Smith, známá jako profesorka McGonnagelová, zde září v roli sarkastické Lady Grantham.

[/one_fourth]

Britský seriál Panství Downton jste mohli sledovat na ČT2 (kde ho bohužel mnoho lidí nezaznamenalo). Pokud máte rádi historická témata, dokonalé kostýmu i kulisy, přesvědčivé herecké výkony a britský přízvuk, tak vás tato minisérie (každá série má jen 8 dílů) pohltí. Příběh začíná potopením Titanicu na smyšleném panství Downton v Anglii. Sledujeme společenské i hospodářské změny na pozadí britské společnosti, která je svázána pravidly, a v níž má každý její člen už od narození určité postavení.

THE HART OD DIXIE

[one_fourth]

Důvod navíc, proč se na seriál podívat: Sokyně Zoe Hart, vždy dokonale upravená Lemon Breeland dělá svému jménu čest tak, že chodí vždy ve žluté.

[/one_fourth]

Vzpomínáte na seriál O.C. a jeho hlavní hrdinku v podání Rachel Bilson? Rachel od té doby dospěla, stala se z ní módní ikona a obě tyto charakteristiky momentálně zúročuje jako doktorka Zoe Hart. Dobrý doktor musí nejenom dokonale ovládat svoje řemeslo, ale musí také rozumět pacientům a soucítit s nimi. Proto je Zoe vyhozena ze svého místa v New Yorské kardiochirurgii a na rok se stane obvodní lékařkou na malém městě. Jak si v Bluebellu zvykne a jak si Bluebell zvykne na ni? Nenechte si to ujít!

 

ŘEKNI, KDO TĚ ZABIL

[one_fourth]

Důvod navíc, proč se na seriál podívat: Ideální pokoukání pro toho, kdo má rád retro. Celý seriál se sice odehrává v přítomnosti, ale od znělky do závěrečných titulků je laděn do retro atmosféry.

[/one_fourth]

Kriminálek už tu bylo mnoho, taková ale ještě ne. Snem každého detektiva je mít možnost zeptat se oběti vraždy: Řekni, kdo tě zabil? Ned svoji schopnost oživovat mrtvé objeví jako malý kluk, kdy oživí svoji matku, protože ji ale nechá žít déle než minutu, musí kvůli ní zemřít někdo jiný, otec jeho kamarádky Chuck. A tak když se po letech Ned zúčastní pohřbu a v rakvi uvidí Chuck, je jasné, že musí svůj dluh splatit. Příběh Neda a Chuck vás dostane tím, že ač je to velká láska, ti dva se nesmí nikdy dotknout, kouzlo by se totiž zrušilo a ona by zemřela navždy.

 

Video: Youtube

Zdroj perexové fotografie: inmost-light.com; cambio.com; smallscreenscoop.com; J. Hybnerová, Generace 21


Agata Hauerová

Agata Hauerová

To, co v životě sníš, vypiješ, přečteš a přefikneš, to už ti nikdo nikdy nevezme.

Zanechte komentář