Často se dají myšlenky lépe vystihnout v angličtině, říkají The Snuff!

Hudba Kultura / 15.4.2013

The Snuff je pětičlenná kapela, která hraje pouze vlastní anglickou tvorbu. Seznamte se s Markem, Tomášem, Michalem, Ijenem a Matyášem!  

Co byste o vaší kapele řekli lidem, kteří o vás ještě neslyšeli?

Mladá, anglicky zpívající kapela, hrající dejme tomu pop/metal. Podladěné metalové riffy a čistý melodický zpěv. Zakládáme si na kvalitě a pestrosti songů.

Píšete výhradně anglické texty. Kdo z vás umí perfektně anglicky? Kde čerpáte inspiraci? 

Nikdo z nás není rodilý mluvčí ani nijak studovaný angličtinář. S angličtinou si ale umíme pohrát a líbí se nám. Častokrát se dá v tomto jazyce nějaká fráze nebo myšlenka daleko lépe vystihnout. Na korekci textů, aby nedošlo k nějakým fatálním chybám, máme rodilého mluvčího z Austrálie.

Nemyslíte si, že české kapely se mají pyšnit především českou tvorbou?

Tom: Zdá se, že poslední dobou je v Česku nějaké spiknutí na anglicky zpívající kapely (smích). Ale sakra ať si každej dělá muziku tak, jak ji cítí, jak se mu to líbí a jak ho to baví. O to tady jde!

Zdroj:http://www.facebook.com/thesnuffofficial

(Zleva) Marek, Tomáš, Ijen, Matyáš, Michal tvoří sehraný tým!
Zdroj: facebook.com/thesnuffofficial

Váš žánr nelze úplně přesně zařadit. Co pro vás znamená hudba a také především vaše tvorba?

Nevěděli jsme jak se máme prezentovat, protože na metal jsme moc měkký, rock to zase také uplně není. Nu metal, thrash metal to podle nás taky zní jinak, takže už jsme se teď konečně shodli na tom, že hrajeme pop/metal. Nebo to tak alespoň budeme prezentovat. Metalově laděný kytary, riffy a k tomu melodické popově laděné linky. Takže asi tak. 

Tom: Hudba pro mě znamená samozřejmě zábavu, životní styl a celkově to naplňuje jakýsi vnitřní uspokojení a vyvolává pocit, že něco děláme dobře a má to smysl. Tak to aspoň cítím já.

V roce 2011 jste na vlastní náklady vydali debutové album Requiem For Me, které bylo hodnoceno pozitivně. Kde jste na něj získali finance?

Vzpomínáte, jak byla přepadená banka? (smích) Né, žádná levota v tom nebyla. Jelikož nikdo z nás ještě pořádně nevydělává, tak jsme museli holt dělat smutné oči. Všichni z nás máme podporu ze strany rodin, ale hlavně nám pomohli naši sponzoři, bez kterých by to samozřejmě nikdy nevyšlo.

Na charitativní CD Stačí jen chtítjehož výtěžek byl použit k financování Osekfestu 2011, jste nahráli singl Requiem For Me. Co vás k tomu přimělo a jaký byl výsledek?

Jo, to už je docela dávná minulost. Byla to vlastně úplně naše první studiová nahrávka. Dostali jsme nabídku, jestli se nechceme zúčastnit tohoto projektu, což jsme samozřejmě s úsměvem přijali. Náš první singl se aspoň trochu dostal do světa a ještě to bylo pro dobrou věc.

Kolika koncertů se ročně zúčastníte? Který byste ohodnotili jako nejlépe vydařený, na který nikdy nezapomenete?

V roce 2012 to bylo něco okolo padesáti koncertů, což už je docela slušné číslo. Stále rádi vzpomínáme na Basinfirefest, protože to bylo zatím největší pódium, na kterém jsme kdy hráli.

[two_third]

Basinfirefest je největší rockový festival v západních Čechách konající se v městečku Spálené Poříčí. Letošní festival se koná 28. – 30. 6. 2013. Více informací i prodej vstupenek najdete tady.

[/two_third]

Je zde mnoho nadaných kapel, které se ale nedokáží vyšvihnout nahoru. Proč je velký problém prosadit se a zviditelnit?

Tom: To je vcelku jasné. Kapel už je prostě moc. V této době je strašně snadné si pořídit kytaru a kombíčko, to už je opravdu za pár šlupek, a začít si někde s kamarády zkoušet. Když se podívate na portál bandzone.cz, tak jenom tam je registrovaných cca 30 000 skupin a to jsme v maličké České republice! Navíc už je taky dost těžké vymyslet něco nového, originálního. Něco, co by vás odlišilo od ostatních…

Jaké máte plány do budoucna?

Na léto máme domluvené už nějaké festivaly a venkovní i indoorový koncerty, takže to bude nabitý. Jinak průběžně zkoušíme nový materiál a připravujeme se na natáčení naší druhý desky, do které chceme dát opravdu všechno. Jestli půjde vše podle plánů, tak na podzim začneme točit (úsměv).

Více informací na: oficiální Facebook The Snuff

Zdroj perexové fotografie: oficiální Facebook kapely.

Michaela Borkovcová

Michaela Borkovcová

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“ Albert Einstein

Zanechte komentář