Vystrojte si veselé a lahodné Velikonoce

Na talíři / 28.3.2013

Ačkoliv si jaro dává pořádně načas, jistě už číhá za rohem. Stejně tak jako Velikonoce. 

Velikonoce symbolizují příchod jara. Právě o jarním slunovratu se příroda po dlouhatánské zimě konečně začíná probouzet k životu. Ovšem přiznejme si, že letos si dává pořádně na čas. Ale to nám nezabrání těšit se na velikonoční kuchyňské čarování. Velikonoce totiž nejsou jen o pomlázce a vykoledovaných vejcích. Jsou to svátky barev, radosti a dobrého jídla. Alespoň na chvíli tak zapomeňme na ten příšerný sníh, který letos nechce jen tak ustoupit zelené trávě.

Čokolávodý zajíček

Tradiční velikonoce, to nejsou jen velikonoční zajíčci a vejce. Hlavní housle hrají špenát, bylinky, luštěniny a kvalitní maso.
Zdroj: Freedigitalphotos.net

Velikonoce krásné úrodu nám dají, pakli slunce hasne, louky sucho mají.

Velikonoční svátky startují takzvanou Květnou nedělí, ta začíná poslední týden před Velikonocemi, který se nazývá postní nebo také tichý. Tento by měl být věnován střídmosti, rozjímání a hlavně uctění památky Ježíše Krista, s jehož umrtím je spjat. Jezte tedy tradičně, střídmě, ale nehladovte. Uvařte si hrnec poctivé hrachové polévky. Vhod určitě přijde i naše pikantní luštěninová. A nebo vyzkoušejte poctivý jarní zeleninový vývar. Po Květné neděli následuje Modré pondělí a Žluté úterý, svátky slavené spíše v pravoslavných zemích.

Na Velikonoce jasno, bude laciné máslo.

U nás už je známější Škaredá středa. V tento den začínají 3 přísné postní dny. Nebojte se, o hladu nebudete. Tradičně se podává čočka a hrách. Nemusíte se bát experimentovat. Vyzkoušet můžete třeba čočkový salát z červené čočky doplněný sušenými rajčaty, uvidíte, že vás překvapí svou skvělou chutí. Hráškovou polévku udělejte pro změnu z mraženého hrášku (Opravdu čerstvý ještě neseženete, ale naštěstí je hrášek zelenina, které mražení svědčí.), přidejte smetanu a pár mátových lístků. A nevšední velikonoční polévka je na světě. Co je však v tento den nejdůležitější? Nezapomínejte se usmívat. Kdo se na škaredou středu mračí, bude se tak totiž tvářit každou další středu po celý rok.

Velikonoční jidáše

Jidáše

Zdroj: Barbora Venháčová, Generace21

0,5kg hladké mouky

1/2 kostičky droždí

200 ml mléka, vlažného

60g másla, rozpuštěného

50g krupicového cukru

Špetka soli

Žloutek

Rozinky

Velikonoční jidáše symbolicky připomínají den, kdy apoštol Jidáš zradil Ježíše Krista. Splétají se do rozličných tvarů, nejčastěji se však stáčejí jako provaz. Na tom se totiž Jidáš, který neunesl svou zradu, oběsil. A chcete-li být uchráněni hadímu uštknutí, tradice velí hojně pomazat jidáše medem.

Při přípravě si nejprve nechte vzejít kvásek. Do vlažného mléka nadrobte droždí, přisypte větší lžíci mouky a lžíci cukru. Dejte na teplé místo, nejlépe k radiátoru a nechte kvásek zdvojnásobit svůj objem. Jakmile se tak stane, přisypte zbytek mouky a ostatní suroviny. Vypracujte hladké těsto, které nechte opět kynout na teplém místě cca 30 minut. Po této době těsto znovu propracujte a ještě jednou nechte vykynout cca 30 minut. Nakonec jej propracujte a vypracujte asi 20 cm dlouhé válečky. Z těch pak splétejte různé tvary. Do těsta můžete přidat rozinky. A nebo je třeba jen využít k ozdobení jidášů.

Zelený čtvrtek je dnem Kristovy poslední večeře, ale také dnem milosrdenství a obdarovávání. Hospodyňky obvykle pečou jidáše, což je obřadní velikonoční pečivo, díky kterému budete podle tradic zdraví po celý rok a všechny neduhy se vám obloukem vyhnout. To už je dobrý důvod zkusit je letos také. Podle našeho receptu to zvládnete raz dva. Na Zelený čtvrtek opravdu hraje prim zelená. Ideální pro tento den je špenát, zelí a spousta jarních zelených bylinek.

Bylinky

Velikonoce voní po bylinkách. Neváhejte a použijte je nejen do nádivek. Vyzkoušet můžete třeba bazalkovou polévku. Zdroj: Freedigitalphotos.net

Prší-li o velikonočním hodu, bude v létě nouze o vodu.

Na Velký pátek byl Ježíš Kristus odsouzen, ukřižován a pohřben. Podle evangelií zemřel ve tři hodiny odpoledne a proto se v tento čas konají obřady. Podle Bible se Ježíšovou smrtí otevřela cesta k největšímu pokladu – Bohu. Podle tradice se však otevírá cesta k úplně jiným pokladům. Země právě na Velký pátek odkrývá všechna svá ztracená tajemství a každému poctivému člověku pomůže najít cestu k bohatství. Tento den se nese ve znamení ticha, klidu a rozjímání. Velký pátek je dnem nejpřísnějšího půstu. Přesto není třeba zůstávat o hladu. Talíř vydatné zelňačky přijde vhod. Také se obvykle pekly ryby, i když často pouze symbolické, pečené z bramborového těsta.

Vejce, vejce a zase vejce

Vejce

Vejce jsou neodmyslitelnou součástí těchto svátků. Obsahují velké množství bílkovin, vitamin D, vitamin B12, selen a cholin. Jedno vejce denně tedy nelze než doporučit.
Zdroj: Freedigitalphotos.net

Vejce jsou jedním z nejtypičtějších symbolů Velikonoc. Původně se barvila načerveno, protože právě rudá barva symbolizovala Kristovu prolitou krev. Až  později se přistoupilo ke krásně zdobeným a barevným kraslicím. Zelená vejce byla symbolem samotné Země, žlutá vítala jarní slunovrat. Věřilo se, že právě vejce ochraňují příbytky a chlévy, proto také neodmyslitelně patří nejen na talíře, ale také do základů domů.

Vždy před Velikonocemi se strhne lítý boj o bílá vejce, věděli jste ale, že barva skořápky nemá vůbec nic společného s jejich kvalitou? Bílá vejce snášejí pouze určité druhy nosnic a mají o něco málo slabší skořápku než hnědá. Jinak stále platí: vejce jako vejce. Hodláte-li mimo kraslic připravovat i jinou vaječnou velikonoční dobrotu, tak k tomuto účelu jsou ideální vejce stará cca 3 dny po snůšce. V této době už se bílek tolik nepojí se žloutkem a skořápka jde krásně sloupnout. A máte-li obavy, že vám po Velikonocích hladina cholesterolu vyskočí téměř do oblak, obáváte se zbytečně. Věda tyto mýty již dávno vyvrátila. Naopak. Vejce jsou zdraví prospěšná. Takže barvěte, nadívejte, pečte a nebojte se hodit vejce všude tam, kam patří. A pokud vám chybí inspirace, můžete se těšit na článek, který vám poradí, co s vejci, která obsadí vaši lednici po velikonoční nadílce.

Bílá sobota je dnem, kdy se vše připravuje na velké Vzkříšení, tedy na Boží hod velikonoční. V tento den se bílí, uklízí a všude panuje čilý ruch. Bílá sobota je dnem nadýchaných mazanců, voňavých beránků, malování vajec a pletení pomlázek. Koncem Bílé soboty končí také půst. Tak se nezapomeňte připravit a už v sobotu naložte pořádnou pečínku do marinády.

Jehněčí

O těchto jarních svátcích nezapomeňte na jehněčí. Jeho úprava není složitá, právě naopak, a výsledek fantastický.
Zdroj: Freedigitalphotos.net

Na Boží hod velikonoční svátky vrcholí. Právě v neděli za svítání povstal Ježíš z mrtvých. Tento den se světí všechny velikonoční pokrmy a každé návštěvě se daruje alespoň malý kousíček. Ta je pak spravedlivě rozdělí mezi pole, zahradu a studnu. To proto, aby bylo dostatek úrody, ovoce i vody. Konečně skončily postní dny a podává se jehněčí, králičí pečínky a nebo kuřecí rolády. Podívejte se do recepisů babiček, určitě najdete pravé velikonoční skvosty.

A nakonec příchází očekávané Velikonoční pondělí. Tento den chlapci chodí s pomlázkami a dávají děvčatům co proto. Jako poděkování dostanou krásně malovaná vajíčka, stuhy na pomlázku, něco dobrého na zub a ti větší nepohrdnou ani kapkou něčeho ostřejšího. Velikonoční stůl má být pestrý a bohatý. Nenechte se letos zahanbit a vystrojte pořádnou hostinu.

Jaké jsou Vaše Velikonoční speciality? Neváhejte a pochlubte se nám. Ty nejlepší recepty rádi zveřejníme.

Zdroj: Photl.com

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář