Milovníci fantasy pozor! Je tu další ročník PragoFFestu

Cestování Kultura / 30.1.2018

Rádi se setkáváte s fantasy a sci-fi v knížkách, počítačových a deskových hrách nebo ve filmech? Tak to si nesmíte nechat ujít PragoFFest 2018.

Od prvního do šestého února se v Praze koná již sedmý ročník populárního festivalu PragoFFest, který organizuje skupina mající na svědomí také Festivaly fantazie, GameFFesty, FFan Campy a další akce spojené s populárními díly plnými fantazie všeho druhu.

Na co se můžete těšit?

Čekají vás obrovské herny plné konzolí a počítačů, turnaje, přednášky, streamy. Potkáte známé Youtubery, Letsplayery, tvůrce her a některé hráče. Zahrát si ale můžete také karetní, deskové a figurkové hry, o nichž bude vedeno také několik přednášek.

Máte rádi manga, anime, taneční a hudební hry a obecně kulturu Japonska, případně i jiných asijských zemí? Tak to se na festivalu také zastavte, je pro vás připraven bohatý program.

PragoFFest je festival pro všechny milovníky knížek, seriálů, filmů a her se scifi nebo fantasy tematikou. Zdroj: Oficiální stránky PragoFFestu.

Podrobný program s anotacemi a časy najdete zde.
Na své si přijdou fanoušci Star Wars, Hry o trůny, Harryho Pottera a dalších oblíbených sérií, knižních, filmových, seriálových či komiksových. Můžete se těšit na přednášky o britských seriálech (Doctor Who), o oblíbených knižních sériích (Hraničářův učeň), o genetice rodu Targaryenů (Game of Thrones), o bradavickém erbu (Harry Potter). Dále vás čeká cyklus přednášek o Star Treku, nějací ti upíři, vlkodlaci a zombie, klasika v podobě Pána prstenů a další a další.

Důležité organizační informace

S předstihem lze přes internet zakoupit vstupenky za zvýhodněnou cenu. Na místě se vstupné pohybuje v rozmezí 150–350 korun, pokud vyrazíte jen na jeden den, v případě, že si chcete bohatý program užít po celou dobu PragoFFestu, zaplatíte přes tisíc korun. Děti do osmi let mají vstup zdarma, děti do dvanácti let se slevou 50 %.

Doprava na místo není složitá. Vydejte se metrem, linkou C (červená) směr Háje, což je zároveň konečná stanice. Směrové tabule vás k Modré škole, kde se akce odehrává, dovedou. Přesná adresa: Kupeckého 576, Praha 11. Je možné zajistit si zde i ubytování.

Zapomněli jste si svačinu? Nevadí, organizátoři zajišťují pohoštění v buFFetu, Fast Foodu a čajoFFně, kde jste vřele vítáni. Nedaleko místa konání je restaurace, pizzerie, cukrárna a hypermarket Albert.

Přejeme vám příjemnou zábavu na festivalu, který vás zavede do fantastických světů. I takové cestování stojí za to!

Zdroj úvodní fotografie: PragoFFest 2017, ohlasy a reportáže.

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář