Dejte si novoroční cestovatelské předsevzetí!

Cestování / 28.12.2017

Autor:

Často si lidé na konci roku dávají nová předsevzetí. Například že budou hubnout, začnou cvičit… Proč si ale nedat i cestovatelské předsevzetí?

Dali jste si někdy novoroční předsevzetí? Dodrželi jste ho, nebo jste to po pár týdnech vzdali? Spousta lidí si říká, že v příštím roce začne hubnout, cvičit, najde si dobrou práci atd. Proč si ale pro změnu nedat cestovatelské předsevzetí, cestovatelský cíl? Pojďme si představit pár návrhů.

Příští rok opravdu půjdu na přednášku!

Cestování je sice o poznávání krajiny, lidí, zvyků… ale bohužel ne vždy se dostanete do koutů země, jako je Island, Bhútán, Antarktida a jiná místa. Naštěstí pro nás se konají přednášky na tato témata, které přednášejí cestovatelé jako Jiří Kolbaba, Tadeáš Šíma, Lukáš Kerhart a spousta dalších.

I v Bhútánu může být krásně. Podívejte se na tu přírodu! Zdroj: pixabay.com

Na jaké přednášky se můžete těšit?

V roce 2018 se můžete těšit například na Jirku Kolbabu, který bude přednášet o již zmiňovaném Islandu, cestě napříč USA, Bhútánu, Antarktidě, severní Antile, Havaji a o spoustě dalších zajímavých témat. Informace o místě, datu i času, kdy bude Jiří Kolbaba přednášet, se dozvíte na jeho webových stránkách.

Těšit se můžete také na přednášky od CK Kudrna, kde se dozvíte něco o transsibiřské magistrále, Bajkalu, podíváte se na Kanárské ostrovy či do Íránu. Například v únoru si můžete užít expedici světem na kole, o které vám bude vyprávět Petr Mazal v Brně.

Příští rok opravdu navštívím místo, kde jsem ještě nebyl/a

Říkáte si, že jste dlouho nikde nebyli? To vypadá jako další možnost dát si novoroční předsevzetí. Pokud jste nikdy nebyli například v Belgii, je nejvyšší čas. Pokud si naplánujete cestu do Belgie, určitě nezapomeňte na Atomium, centrum Bruselu nebo na Antverpy. Co všechno můžete zažít nejen v Bruselu, ale také v jiných městech Belgie, se dočtete na webových stránkách Generace 21.

V Bruselu se můžete podívat dovnitř Atomia. Zdroj: Nela Rájová, Generace 21

Podívat se můžete také do země květin, kde se vyrábějí sýry a jezdí se hodně na kole. Kromě toho je tato země známá obrácenou aukcí. Už víte, o kterou zemi se jedná? Ano, je to Holandsko!

Jen za jednou zemí však daleko cestovat nemusíte. V případě, že chcete procestovat více míst, můžete jet stopem nebo na kole či si zajistit jízdenku na léto od Českých drah. Vždyť i naše republika je krásná a poznávat místní krásy měst a přírody také stojí za to.

Napadají vás jiná předsevzetí pro nový rok 2018? Podělte se o ně s námi! Možností, kam se jet podívat, jaká místa navštívit, je opravdu hodně. Kolikrát se stačí jen rozhodnout a cestu si naplánovat. Dejte si jednou cestovatelské novoroční předsevzetí a užijte si nový rok 2018 naplno!

Zdroj úvodní fotografie: Nela Rájová, Generace 21

Zdroj miniatury: pixabay.com

Zanechte komentář