Konec roku za dveřmi. Prožijte jej netradičně!

Cestování / 24.12.2017

Autor:

Konec roku 2017 se blíží. Spousta z vás možná přemýšlí, jak by poslední chvíle ještě využili. Co třeba cestováním? Pojďme si ukázat pár tipů.

Počasí se často střídá, vánoční svátky jsou za dveřmi a s nimi také poslední dny tohoto roku. Pokuste se na chvíli zapomenout na vánoční svátky, shánění dárků a pečení cukroví. Odpočiňte si! Kam se můžete vydat?

Netradiční zimní dovolená v horách

Zimní období často svádí k výletům do hor a k zimním radovánkám. Vydat se můžete například do francouzských Alp, kde se vám naskytne mimo jiné velmi netradiční pobyt. A v čem je netradiční? Odpověď je jednoduchá. Bydlet můžete samozřejmě v dřevěném domku v Aussois, ke kterému se dostanete sedačkovou lanovkou.

Kromě lyžování a bobové dráhy si můžete vyzkoušet i paragliding.

Další možností je neobvyklá noc strávená v iglú nedaleko vesnice Arc Igloo. Po dlouhém lyžování se můžete buď občerstvit v iglú baru, nebo si udělat výlet do ledové jeskyně, kde uvidíte senzační práci ledových sochařů.

Tím nabídka ubytování nekončí. Umíte si představit, že byste strávili noc v pohodlné posteli v prosklené bublině s výhledem na Mont Blanc? Kromě ubytování a lyžování se můžete těšit například na ledovcové jeskyně, jízdu na ledu či na bobovou dráhu, kterou najdete téměř v každém areálu.

Silvestr trochu jinak

Spousta z vás tráví Silvestr s rodinou a přáteli doma u krbu nebo na náměstí. Napadlo vás někdy, že byste přivítali Nový rok netradičním způsobem? Například slevový portál Slevomat nabízí prožití Silvestra v Kronplatzu v Itálii. Budete mít den na to, abyste si užili lyžování na svahu v Dolomitech. Již zmíněný areál nabízí svým návštěvníkům více než sto kilometrů sjezdovek, snowpark pro lyžaře i snowboardisty a spoustu dalších. Využít můžete také sáňkařské dráhy. Večer se pak můžete zúčastnit Fire & Ice Skishow a oslavit příchod roku 2018 v centru města.

Oslavit příchod Nového roku můžete také v Amsterdamu. Pokud si na Slevomatu zakoupíte silvestrovský zájezd do Amsterdamu, prohlédnete si centrum hlavního města Nizozemí, uvidíte například náměstí Dam nebo Starý kostel. Když budete mít štěstí, zažijete také proslulý Festival světel. V tu dobu jsou ulice a vodní kanály ozdobeny světelnými efekty. Na festival se můžete podívat také z lodi na městských kanálech. Na závěr uvidíte ohňostroj.

Jak prožijete poslední týdny roku a vítání toho dalšího, záleží pouze na vás. Kromě již zmíněných možností si můžete vyjít na Sněžku, Lysou horu… nebo si jen udělat krátkou procházku do přírody.

A jaký máte plán na závěr roku vy?

Zdroj fotografií: pixabay.com

Zdroj videa: youtube.com

Zanechte komentář