Nothing But Thieves by si klidně zasloužili větší prostory

Hudba / 11.12.2017

Britská formace, v rámci turné s novou deskou, uspořádala koncert pro české fanoušky v Meetfactory, jenž se beznadějně vyprodal!

Interpret: Nothing But Thieves

Místo konání: MeetFactory

Datum: 30. 11. 2017

Na to, že kapela vznikla v roce 2012, toho má celkem dost za sebou. Stihla předskakovat takovým jménům jako je Muse, Young Guns či Arcade Fire a na svém kontě má již dvě studiová alba, z nichž to druhé vyšlo na podzim tohoto roku. Díky tomu se skupina vydala na koncertní turné po Evropě a Praha na seznamu rozhodně nesměla chybět.    

V rámci celé republiky se u nás tato pětičlenná formace z Velké Británie neobjevila poprvé, a tak ji někteří už dobře znají. V roli supportu jste ji mohli spatřit na koncertu Gerarda Waye, frontmana z rozpadlé kapely My Chemical Romance nebo na ostravském festivale Colours of Ostrava.

Díky druhému albu Broken Machine pro NBT nadešel konečně čas na koncertní šňůru coby králů večera. A i když se jedná o kapelu, která je ještě na vzestupu a nábor fanoušků ve velkém stále trvá, podařilo se jí velmi rychle vyprodat dříve plánované Rock Café a po změně i MeetFactory. Pražský koncert tak byl dlouho předem beznadějně vyprodaný.

Výběr supportu se tentokrát povedl. Fanouškům se nejprve představila indie rocková skupina Airways a následně powerpopoví The Xcerts. Obě tyto kapely, mimochodem také britské, dokázaly příchozí skvěle zabavit a hlavně rozhýbat, nebály se ani vtipkovat. Nothing But Thieves tak přišli na rozehřátou stage.

NBT si však svůj příchod trošku natáhli a nedočkaví fanoušci se je několikrát snažili zavolat. V momentě, kdy zhasla světla a rozezněly se první tóny skladby I’m Not Made by Design, se jejich jásot linul až ven. Bohužel jakousi ironií osudu je, že zrovna na hlavní hvězdu večera se zvučení podstatně zhoršilo, oproti zvučení předkapel. Vystoupení NBT tak nezačalo nijak valně. Naštěstí se zvuk postupně zlepšoval a v podstatě se na nějaké špatné zvučení hned zapomnělo.

Pro své pražské vystoupení si pánové vybrali celkem pestrý setlist. Větší pozornost samozřejmě věnovali novému albu, avšak došlo i na kousky z debutové eponymní desky. Slyšet jste tak mohli starší pecky jako Wake Up Call, Trip Switch nebo Excuse me.

Frontman a vynikající zpěvák Conor Mason se nijak neostýchal s častější komunikací s publikem, které v podstatě ani nemusel vybízet ke spolupráci. Většina fanoušků písně zpívala s ním i bez výzvy. A u fláků z nové desky, jako jsou Sorry, Broken Machine nebo Amsterdam, by se snad nenašel fanoušek, který by si nezazpíval alespoň část.

Ještě před dvěma lety o Nothing But Thieves skoro nikdo nepsal a dnes se řadí mezi nadějné kapely, které míří na velká pódia. A to právoplatně. Už teď se jim daří vyprodávat jeden koncert za druhým a ve své domovině se stali téměř okamžitě populární.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: fource.cz

Zdroj videí: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář