Nehty jako z mramoru

Krása a móda / 7.12.2017

Autor:

Tento rok jsou ve světě nehtové kosmetiky a nail artu módní neutrální barvy a v určitém smyslu také velmi přirozeně vypadající nehty.

Proč ale zůstávat každý den u nudné klasiky, když si na nich můžete velmi lehce vykouzlit efekt růžového křemene!

Kanvas nade vše

Stejně jako si malíř musí připravit před malováním plátno, tak si i vy musíte připravit své nehty, než se pustíte do tvoření. Jak si je připravit? Ruce si umyjte, nehty zkraťte a odstraňte nehtovou kůžičku. Nezapomeňte si také nehty zkrátit a zpilovat do lichotivého tvaru.

Nejčastěji se nehty pilují do 6 různých tvarů, mezi které patří například oválný, sportovní nebo špičatý. Každý tvar se nejlépe hodí pro určitý typ nehtu. Jak poznáte ten pravý? V úvahu musíte vzít nejen velikost nehtového lůžka, ale také velikost nehtů. Nebaví vás práce s pilníky, které se lehce opotřebí? Alternativou vám může být bruska na nehty, která je v dnešní době populárnější než kdy dřív.

Jak na nail art s laky na nehty

Co budete potřebovat? Podkladový lak, jehož alternativou může být i lak s jemným růžovým odstínem, bílý lak na nehty, štěteček a misku s vodou s ubrouskem. Nejdříve naneste několik vrstev podkladového laku, který nehty zmatní. Následně kapku bílého laku rozmíchejte s trochou vody tak, aby měl konzistenci mléka. Ten následně naneste plochým štětečkem jako úhlopříčku z jedné strany nehtu na druhou tak, aby se na nehtové lůžko vešlo takových šikmých čar několik.

Poté štěteček vysušte a opatrně jím odsajte přebytečnou barvu ze středu naší přímky tak, aby vám vznikly dvě užší, jemně se rozpíjející čáry. Nechte je zaschnout a postup několikrát opakujte. Na závěr ještě nehty přetřete dvěma vrstvami závěrečného čirého topu, který bude váš nehtový design chránit před okolními vlivy, a tak vám nail art na nehtech vydrží déle.

Přestala vás bílá bavit? Popusťte uzdu fantazie

Stejně jako u každého jiného nail artu si můžete tento design přizpůsobit dle vašich potřeb a přání. Pokud už vás práce s bílým lakem nebaví nebo ho doma nemáte, nevadí! Udělejte si k barevnému podzimu také padnoucí nehty a vyzkoušejte některý z mnoha odstínů barevných laků na nehty. Ať už zkusíte tento návod provést v tmavších barvách, které jsou v tomto ročním období in, nebo se naopak vrhnete do extravagantních kombinací, výsledek bude rozhodně stát za to!

Zdroj fotografií: cz.123rf.com (upraveno)

Generace21

Generace21

Zanechte komentář