Kaleo vytvořili výtečnou atmosféru

Hudba / 27.11.2017

Blues-rockeři si fanoušky získávají opravdu rychle, a to po celém světě. U nás se objevili úplně poprvé a hned se jim povedlo vyprodat prostory Velkého sálu Lucerna.

Interpret: Kaleo

Místo konání: Velký sál Lucerna

Datum: 21. 11. 2017

Islandská formace Kaleo získává na popularitě opravdu rychle. Jejich píseň Way Down We Go se stala rádiovým hitem, jenž znají i ti, kteří neznají kapelu. Další skladba No Good zase zazněla v seriálu Vinyl. Můžeme s jistotou říci, že pánové mají opravdu dobře našlápnuto.

Na svém kontě mají již dvě studiová alba, z nichž druhé, nazvané A/B, postupně představují na koncertních pódií v rámci momentální Express Tour, díky níž se dostali i do České republiky.

Již při oznámení koncertu se strhla vlna nadšení. Vystoupení čtyřčlenné formace bylo dokonce pro velký zájem přesunuto do většího sálu. A i ten se jim povedlo vyprodat. Podobné změny se děly také těsně před koncertem, kdy se obměnil support. Místo Judah & The Lion tak vystoupil domácí písničkář Thom Artway.

Tomáš Maček aka Thom Artway zahrál jen pár písniček, takže jeho performance netrvala ani půl hodiny. Avšak mile překvapil, když si na stage pozval kolegu s harmonikou. Bylo to příjemné zpestření pro již natěšené a nedočkavé fanoušky. Ti se po dohrání supportu několikrát pokusili přivolat hlavní hvězdy večera, avšak pánové se nedali přesvědčit a přišli až v avizovaný čas.

Kaleo přišli na pódium za velmi hlasitého vítání ze strany publika a po krátkém uvítání odstartovali koncert písní Broken Bones. I když to zrovna není ta nejlepší volba na rozjezd, jelikož se jedná o pomalejší písničku, fanoušci stejnak reagovali velmi nadšeně. Až třetí skladba trošku víc rozhýbala všechny přítomné. V tomto momentně se ve Velkém sále Lucerny vytvořila celkem slušná sauna a pár odvážlivců mužského pohlaví si dokonce na chvíli sundalo trika.

Nadšení však neklesalo, spíše se stupňovalo. Stejně tak jako panující horko. Nicméně celé publikum bylo spíše zaměstnáno sledováním pódia než podmínek v sále. Po každé odehrané skladbě se celými prostory Lucerny linul hlasitý potlesk a křik. Občas až neúměrně výkonu kapely. Neutichající nadšení musel sám JJ Juliuse Son jednou přerušit, aby vyjádřil dík za tak skvělý ohlas vůči nim. Jinak však slovy dost šetřil, a nějakou větší spolupráci s publikem si nechal až na konec.

Kromě singlů z jejich repertoáru, zahráli i cover verzi k písni Bang Bang (My Baby Shot Me Down), kterou budete jistě znát z filmu Kill Bill od režiséra Quentina Tarantina. Připravili si i sólo s foukací harmonikou a těšit jste se mohli ze skvěle řezaných zvuků kytar. Za zmínku určitě stojí frontmanův vokál, jenž je pro islandskou kapelu tak charakteristický a také občasné pískání, jenž mimochodem nebude tak snadné, jak se zdá.

Kaleo bezpochyby dokázali, že umí být drsní rockeři, ale i slaďouši. Škoda jen, že odehráli tak krátký koncert. Vzhledem k tomu, že to byla první návštěva, mohli si vytvořit trochu vyšší laťku. Každopádně výkon to byl skvělý, nechyběly ani jejich největší hity, například Way Down We Go či Vor í Vaglaskógi.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: fource.cz

Zdroj videí: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář