Alvaro Soler roztančil i poslední řady v sále

Hudba / 26.11.2017

Španělský zpěvák u nás v tomto roce vystoupil podruhé a opět potvrdil fakt, že nepotřebuje nijak zvlášť velkou reklamu, aby vyprodal. Zase.

Interpret: Alvaro Soler

Místo konání: Forum Karlín

Datum: 20. 11. 2017

Rodákovi z Barcelony je šestadvacet let a jeho hudební kariéra nabírá světelné rychlosti. Sice se kolem hudby pohybuje už od mala, avšak do širšího povědomí se zapsal teprve nedávno a rovnou vyprodává sály. U nás se tomu tak stalo dokonce dvakrát v jednom roce.  Je tomu tak hlavně díky skladbám El mismo sol a Sofia. K první jmenované dokonce vznikl remix, na kterém spolupracoval spolu s Jennifer Lopez. Zpěvačku tato píseň zaujala natolik, že se talentovanému umělci ozvala sama. Skutečně, jeho tvorba je natolik dobrá, že se doslova prodává sama.

Pondělní večer zahájila česká kapela Light & Love, která zahřála pódium i diváky. Tuto formaci můžete znát díky písni Blueberry Sky nebo Calling z jejich debutového alba, které vyšlo v loni. Obě tyto skladby, a i další, se velmi rychle dostaly do rádií i na TV Očko.

Light & Love aka bratské duo má velkou výhodu v tom, že oba dva zpívají a hrají na nástroje, tím pádem se v mnohém doplňují. Díky jejich angličtině by vás skoro ani nenapadlo je považovat za českou kapelu. Kluci mají dobře našlápnuto a snad pozvednou českou popovou scénu zase o kus výš.

Již během vystoupení supportu byly celé prostory Fora plné fanoušků a je zajímavé, že masivně nepřevládala žádná věková kategorie. Na španělského zpěváka se přišly podívat jak malé děti, tak důchodci. Jeho tvorba a i on sám umí prostě okouzlit úplně všechny.

Po půlhodinové pauze, kdy se připravovala stage, přesně jako hodinky, nastoupil Alvaro a rovnou začal s písní Animal, jenž předcházelo krátké instrumentální představení, kdy se ozývaly zvířecí zvuky a bubny. Hned od začátku publikum reagovalo velmi pozitivně, i v posledních řadách se lidé roztančili. Ostatně ani na pódiu nikdo nezůstával stát jako sloup. Forum se hýbalo zkrátka celé.

Co se týče vizuálu, byla stage řešena jednoduše. Každopádně sami víte, co se říká. V jednoduchosti je krása. Nebylo třeba žádné pompézní výzdoby, protože stejně si každý všímal nejvíce španělského zpěváka, jelikož ten se v průběhu večera staral i o zábavu. Musí se uznat, že má skvělý smysl pro humor. Po každé písničce si neupřel pár vět.

Během večera zazněly tři skladby hned dvakrát – El mismo sol, El Camino a Sofia. První dvě zmiňované byly zahrány nejdříve v akustické podobě a poté spolu s kapelou trochu živěji, což je pro ně více příznačné. Hitovka Sofia byla fanoušky oceněna asi nejvíce. Publikum tleskalo opravdu po každé písni, avšak k Sofii dvakrát tak déle. Její oblíbenost jste také mohli odpočítat podle natáčejících mobilů. Jeden ze songů, konktrétně Lucia, Soler věnoval své sestře a požádal všechny přítomné, aby k ní vyslali svou energii.

Každopádně energií byl celý sál doslova přesycen. Fanoušci dokonce přiměli celou kapelu, aby se po skončení vystoupení vrátili, a to dvakrát. Zaznělo tak nejmíň pět přídavků, mimo jiné i chytlavé Tengo un Sentimiento. Nikomu se zkrátka nechtělo odejít.

Je radno ještě zmínit, že zvučení ve Fóru Karlín se opravdu zlepšilo a nemá jedinou chybičku. To platí i pro pondělní vystoupení. Například zvuk bubnů je naprostá slast pro uši. Této slasti se publiku dostávalo ve velké míře, protože hlavní hvězda večera si pro své fanoušky připravila více druhů bubnů, od klasických až po orientální. Obecně se koncert vyznačoval pestrostí, co se týče využití hudebních nástrojů. Mohli jste spatřit, a hlavně uslyšet, bubny, rumba koule, klávesy, píšťaly a další. Prostě vše, co patří k hispánské hudbě.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: fource.cz

Zdroj videí: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář