Vydejte se na adventní trhy do zahraničí

Cestování / 29.11.2017

Tak jako každý rok nabízí i letos České dráhy možnost vycestovat za výhodnou cenu na zahraniční vánoční trhy. Kam se vydat a za kolik?

Advent je letos poměrně krátký, neboť Štědrý den připadá na neděli. Od třetího do čtyřiadvacátého, leckde i dřív či později, se budou konat tradiční vánoční, někdy také zvané adventní trhy, a to jak v malých městech, tak v evropských metropolích. A jestli chcete zažít atmosféru těch velkých trhů, využijte nabídku Českých drah.

Jízdenku nelze koupit v mobilní aplikaci Můj vlak, ale pouze v e-shopu.
České dráhy nabízejí na svém eshopu Jízdenku nazvanou příhodně „ČD Tip Advent“. Jedná se o zpáteční jízdenku, se kterou si můžete udělat jednodenní výlet do našich sousedních států za velmi výhodné ceny.

Kam se dostanete z Prahy

Vyjeďte z hlavního města přímým spojem do Drážďan (Dresden) a zpět za 472 korun (běžně stojí zpáteční jízdenka 734 korun), do Řezna (Regensburg) a zpět za 629 korun (běžně stojí zpáteční jízdenka 996 korun a většina spojů je vedena přestupem v Norimberku), do Vídně (Wein) a zpět za 734 korun (běžná cena zpáteční jízdenky je 1520 korun) a do Bratislavy a zpět za 472 korun (běžná cena zpáteční jízdenky je 786 korun).

Vídeňský punč, bratislavské langoše, řezenský svařák a drážďanské sladkosti? Dojeďte si pro vánoční atmosféru do zahraničí.

Kam se dostanete z Brna

Co dál se hodí vědět? Jízdenka se váže na jméno cestujícího a lze ji uplatnit pouze v konkrétních vlacích uvedených na stránkách ČD. Je nevratná a při kontrole musíte prokázat svou totožnost. Cenu jízdenky nelze snížit dalšími slevami a je stejná pro děti i dospělé. Nezapomeňte si zarezervovat místenku, cestování bude mnohem pohodlnější, pokud nebudete muset celou cestu stát.
Brňáci to mají mnohem blíž do Vídně a Bratislavy, levnější mají proto i jízdenky. Do Vídně a zpět se dostanete za cenu 367 korun (běžná cena zpáteční jízdenky je 1138 korun), do Bratislavy a zpět pak za 262 korun namísto běžných 488 korun.

Kam se dostanete odjinud

Dalšími možnostmi je výlet z Plzně do Regensburku a zpět za cenu 367 korun (běžná cena zpáteční jízdenky je 1430 korun) nebo výlet z Ostravy do Vídně a zpět za cenu 472 korun (běžná cena zpáteční jízdenky je 1438 korun).

Neotálejte s nákupem

Důležitým upozorněním je, že jízdenky platí pouze od 1.12. do 24.12., koupit si je můžete na eshopu od 15.11. Je jich omezený počet, proto s nákupem neotálejte, protože by se mohlo stát, že na vás nezbydou a budete si muset připlatit.

Neváhejte a naplánujte si cestu na zahraniční vánoční trhy. Třeba to bude vaše poslední cestování v roce 2017. Tak ať se nese v tom nejkrásnějším duchu!

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář