Gramatik vyprodal pražské Roxy

Hudba / 21.11.2017

Slovinský producent a DJ Gramatik se po dvou letech vrátil do České republiky a představil své nejnovější kousky.

Interpret: Gramatik

Místo konání: Roxy Prague

Datum: 15. 11. 2017

Už od úplného začátku, kdy se otevřely dveře do pražského Roxy, jste mohli zaslechnout směsici různých cizích jazyků, avšak češtinu jen velmi zřídka. Opravdu, fanoušci byli většinou cizinci, což je trochu škoda, jelikož to naznačuje, že u nás má hudebník vybudovanou malou fanouškovskou základnu.

Jako support se představili S-BisHDj Hlava, jenž mile překvapili svým setem. Akorát bylo vtipné, že kluci měli svůj malinký djský pult úplně na straně, protože ten Gramatikův zabral většinu místa na pódiu.

Středeční večer se obecně linul celkem pomalu, v podstatě před nástupem supportu byla v sále jen hrstka lidí. Drtivá většina návštěvníků přišla až těsně před nástupem Denise Jasarevice aka Gramatika na stage. Nicméně, předskokanům se celkem slušně dařilo rozproudit přítomné publikum. Dalo by se i říci, že někteří se bavili víc.

Po odbití desáté hodiny nastoupila hlavní hvězda večera a slovinský umělec sklidil příznivé ovace. Přišel se svými typicky černými brýlemi, kšiltem na hlavě a s kytaristou po boku. Jeho začátek byl tím nejlepším z celkového středečního setu. Gramatik tak trochu pozapomněl své kořeny, protože většina tracků byl čistě jen dubstep. Některé fanoušky tím opravdu zklamal, nehledě na to, že ani neměl sluchátka na uších a vůbec byste tak neřekli, že v ten večer zahrál dj.

Pokud si představujete dj jako někoho, kdo stojí za pultem se svojí aparaturou, má na uších sluchátka a vytváří muziku rovnou na místě a ne jen samohrající hudbu, tak je to správně. Přesně takhle by měl dj vypadat. Avšak takového obrázku jste se přímo u Gramatika nedočkali.

Gramatik Roxy Prague, 15. 11. 17

Publikum se posléze rozdělilo na několik táborů. Jedni se před pódiem lámali v zádech, druzí se vlnili na místě a ostatní čistě jen postávali. Během večera se objevilo i pár odvážlivců, kteří si chtěli zakouřit něco voňavějšího rovnou v sále klubu. Ten, kdo tak učinil, byl okamžitě vyveden ochrankou ven. Security ten večer zasahovala minimálně třikrát. A možná až moc hrubě.

Ke světlům si pro fanoušky přichystali i projekci na tři stěny, což bylo zajímavé zpestření. Minulý rok vydal album Epigram, jenž konečně představil i u nás. Zaznělo také jeho nejnovější EP Re:Coil Part I z letošního podzimu.

Celkově bylo vystoupení v Roxy podprůměrné, avšak aby zde nebyla jen samá negativa, musí se Gramatikovi uznat jedna věc, a tedy to, že pražský koncert vyprodal. Sháňka po vstupenkách byla ještě i po deváté hodině.

This slideshow requires JavaScript.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář