Recenze: Everybody’s Golf – nastartovat vozík a připravit hole

Technologie / 13.11.2017

Autor:

Co takhle si na chvilku odpočinou od neustálého mlácení, střílení, zběsilé jízdy nebo kopání do míče a v klidu si odpalovat míčky?

Everybody’s Golf

Platforma: Playstation 4

Vývojáři: Japan Studio

Vydavatel v ČR: Sony ČR

Vydavatel: Sony

Lokalizace: anglická

Někdy je prostě potřeba se v klidu uvolnit od neustálého vyvražďování doupat nejrůznějších příšer nebo bojování ve válkách či zachraňování světa. A proč ne u arkádového kresleného golfu, který sice také umí zabrnkat na nervy, ale nemusíte se bát, že vaše ratolest uvidí nebo uslyší něco nevhodného.

Golf, co se týče simulátorů nebo velkých sportovních sérií, příliš nevydržel, ale arkádový golf nebo mini golf snad někdy hrál každý, a to třeba i na starých telefonech. Ti, co mají trochu větší zájem o golf, mohli už kreslený golf hrát třeba na nějakém z Playstationů. Sony totiž tento sport nebere úplně na lehkou váhu a snad každá platforma od této společnosti obsahovala svoji golfovou hru a výjimkou nebude ani PS4.

Zde to všechno začíná

A jde se na hřiště

Základní princip hry je jednoduchý a nikterak překvapující. Ovládat hru se naučí každý a velice rychle, tedy alespoň to základní ovládání. Jelikož stisknutím tlačítka se začne naplňovat síla úderu, kdy ji dalším stisknutím zastavíte a při návratu měrky opět stisknutím tlačítka udáváte přesnost. Hra za vás totiž vybírá odpovídající hůl a směr úderu.

Samozřejmě si po několika hrách sami zvolíte hole, jelikož volba umělé inteligence není vždy ta nejlepší. Postupem času si začnete určovat i směr úderu vzhledem k povětrnostním podmínkám a při práci na greenu zase směr vzhledem k naklonění a nerovnosti terénu.

Hra nabízí opravdu překrásné prostředí

Tvorba postavy a RPG prvky v golfu

Hru začínáte tvorbou postavy od obličeje, účesu až po oblečení a jméno. Tvorba je jednoduchá a nabízí i možnosti různé kreativity, kdy si můžete vytvořit i malého tlustého elfa. Postupem času můžete nakupovat nové účesy a oblečení pro vaši postavu.

S každou holí sbíráte i zkušenostní body, které vám pak zlepšují statistiky hole. Čímž se třeba zvyšuje dostřel hole nebo náchylnost k větru či k nerovnostem. Zkušenosti do hole získáváte pouze za dobré odpaly. Také vaše postava získává své zkušenosti. Dále si buď nakoupíte, nebo obdržíte za odehrané turnaje a získané úrovně nové vybavení. Třeba hole či míčky, které mají nějaké výhody, ale i nevýhody. Například míček, který snadněji dostanete do jamky, ale jeho dostřel není tak veliký jako u normálního míčku.

Pořádný odpal

Odpočineme si od golfu

Hra vám dovolí si odpočinout i od samotného pinkání do míčku. Jelikož se můžete vrhnout i na vedlejší aktivity. Třeba si zaměstnat mozkové buňky v kvízu, který se samozřejmě zaměřuje na golf. Pak si můžete zarybařit nebo zazávodit v golfovém vozíku. Rozhodně se jedná o příjemný oddych, třeba když si váš kamarád potřebuje odskočit, než se pustíte do dalšího online klání.

Ty se ve hře taktéž velice povedly a souboje dvou týmů, kdo bude mít lepší skóre na několika jamkách, je opravdu velice zábavný.

Zdroj fotografií: archiv vydavatele hry, screen obrazovky při hraní

Mateu Pejsar

Mám rád knihy, filmy, hry, auta, hudbu, nejnovější technologie a dobré jídlo. To je také důvod, proč zrovna o některých těchto věcech píši.

Zanechte komentář