Advent se blíží! Kde si můžete užít předvánoční pohodu?

Cestování / 20.11.2017

Autor:

Čas, kdy se rozsvěcují vánoční stromečky a nabídky cestovek jsou plné zájezdů. Víte, kde si můžete užít nezapomenutelné chvilky s přáteli?

Zbývá jen několik dní, než se začnou na náměstích rozsvěcovat vánoční stromy a okolo bude vonět cukroví a punč. Spousta z vás si již všimla, že cestovní kanceláře nabízejí celou řadu adventních zájezdů. My jsme pro vás připravili pár zajímavých tipů, které vás potěší.

Advent se Slevomatem

Nejen cestovní kanceláře, ale také portál Slevomat nabízí adventní zájezdy. Výběr je opravdu velký. Zajet si můžete například na trhy do Salzburgu, kde navštívíte jedny z nejhezčích trhů v Evropě – Ježíškův trh, uvidíte středověkou pevnost Hohensalzburg, prohlédnete si město a navštívíte vánoční dvorek u nejstarší hospody ve střední Evropě.

Vydat se můžete také ve stopách Leonarda da Vinciho za památkami a trhy Milána. Z hlavních památek Milána uvidíte například Královský palác, Dóm, hrad Castello Sforzesco a spoustu dalších. Odjezd z České republiky do Milána je z Prahy nebo z Plzně.

V městečku Cinque Terre se nachází světelný betlém.

V neposlední řadě nabízí Slevomat také výlet za světelným betlémem do Cinque Terre. V tomto betlémě uvidíte přibližně 300 postav v životní velikosti a několik tisíc žárovek, které vám zaručí nezapomenutelnou podívanou. Mimo to uvidíte přístav Vernazza a hrad Doria, navštívíte městečko Manarola či Corniglia.

Advent na Dunaji, ve Wroclawi i v Drážďanech

Slevomat není jediným, kdo nabízí adventní zájezdy do zahraničí. Také portál Zájezdy nabízí nespočet cest za adventem včetně Itálie, Maďarska, Nizozemí, Vatikánu apod. Díky tomuto portálu si můžete užít předvánoční čas v Bratislavě a na Dunaji. Projdete si historické centrum města, podniknete vánoční výstup na Bratislavský hrad, ochutnáte vánoční medovinu i různé pochutiny a celý výlet zakončíte vyhlídkou nad řekou Dunaj.

Vánoční trhy si můžete užít nejen v naší republice, ale také v zahraničí.

Vydat se můžete také do adventní Wroclawi do nedalekého Polska. Během jednodenního zájezdu si projdete centrum města, kde uvidíte mimo jiné také Staré město a Tumský ostrov. V odpoledních hodinách budete mít možnost navštívit místní vánoční trh a ochutnat pitný med a jiné speciality.

Advent v ČR

A jak je to letos u nás? Advent začíná 3. prosince, ale už ke konci listopadu se můžete těšit na rozsvícení některých vánočních stromečků. Například v Olomouci se rozsvítí stromek už 23. listopadu. V nedalekém Přerově bude vánoční stromeček svítit od 30. listopadu a v Hranicích na Moravě od 1. prosince. Během celého adventu se můžete bavit při muzice, ochutnávat nejrůznější pochutiny a užít si tak příjemně strávený čas s rodinou a přáteli.

Stejně jako každý jiný rok, i letos je v nabídce adventní zájezd do Drážďan. Takový výlet nabízí například CK Victoria. Během zájezdu uvidíte na vlastní oči například Semperovu operu, Zwinger, největší vánoční pyramidu a užijete si kouzlo předvánočních Drážďan. Pokud navíc stihnete zájezd do 2. prosince, uvidíte festival štol. Ptáte se, o co jde? Festival štol neboli štolová slavnost je průvod lidí na vánoční trh, kterého se účastní zástupci cechů a tradičních řemesel. Po příchodu na trh je rozporcována štola a rozprodána lidem.

A co vy? Už víte, kam na letošní advent vyrazíte?

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Štítky

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář