Novým šampionem F1 je Lewis Hamilton

Sport / 14.11.2017

Ačkoliv letošní série závodů vozů formule 1 ještě není u konce, nový mistr světa už je jistý!

Do konce série závodů vozů formule zbývají ještě dva závody, Velká cena Brazílie a Velká cena Abú Dhabí, a přesto už je známý mistr světa. Lewis Hamilton získá na konci této sezóny svůj čtvrtý mistrovský titul. Zisk trofeje potvrdil devátým místem z Velké ceny Mexika, která se konala 29. října. Bez ohledu na to, jak se umístí v následujících závodech, jeho konečné umístění už se nezmění.

Zatímco s koncem sezóny se s tradicí rovnou jistotě objevují zprávy o prodlužování smluv nebo naopak koncích závodních kariér jednotlivých jezdců, Hamilton má o své budoucnosti jasno. Dosavadní působení ve světě F1 vnímá pozitivně a těší se na to, co přijde.

Velcí mistři královny motoristického sportu…

V této souvislosti se také objevují různé zajímavé statistiky, které porovnávají množství získaných mistrovských titulů, vyhraných závodů a získaných pole position. I my se na jednu takovou statistiku podíváme. Hamilton se totiž ziskem dalšího mistrovského titulu posouvá na třetí místo historických tabulek, tj. zisk čtyř mistrovských titulů. O třetí místo se donedávna dělili jen Sebastian Vettel a Alain Prost.

Druhé místo a zisk pěti mistrovských titulů patří v historických tabulkách Juanu Manuelu Fangiovi. První místo je spojeno se jménem legendy světa formule 1, Michaelem Schumacherem, jenž vybojoval titul šampiona sedmkrát. Zda je Hamilton ochotný a schopný zůstat ve vrcholovém motosportu ještě několik dalších let, aby překonal rekord Michaela Schumachera, zůstává prozatím nevyřešenou otázkou.

Do vozu formule 1 usednout jen ti nejlepší piloti na světě.

Avšak Lewis Hamilton má bezesporu velký potenciál ne-li překonat, pak alespoň vyrovnat Schumacherův rekord. Velmi dobře si však uvědomuje, jak obtížné by to bylo, a proto si nechce stanovovat žádné cíle. Raději počká, jak se věci budou vyvíjet.

Zda se kdy někomu podaří překovat Schumacherův rekord, zajímá nejednoho fanouška motorsportu. A ačkoliv se sám sportovní šéf formule 1 Ross Brawn domnívá, že tento rekord není nepřekonatelný, nesmíme zapomínat, že motoristické závody z dob Michaela Schumachera už jsou minulostí. Svět formule 1 prošel v posledních letech velkými změnami. Změnami, které motoristickým závodům F1 vtiskly zcela jinou podobu a snad i trochu ubraly na dramatičnosti šampionátu.

Zdroj všech fotografií: www.facebook.com/Formula1

Jitka Povalová

Zanechte komentář