Karjala Cup odstartuje již příští týden

Sport / 5.11.2017

Autor:

Stejně jako každý rok se i letos bude ve Helsinkách konat dvacátý třetí ročník Karjala Cupu.

Tento turnaj se pravidelně pořádá na začátku listopadu. Letošní ročník začíná ve středu 8.11. a český tým se v prvním zápase utká se Švédskem.

Označení „Karjala Cup“ je odvozeno od jména hlavního sponzora, kterým je slavná pivní značka Karjala, kterou vyrábí pivovar Hartwall, jehož jméno zároveň nese také stadion, na kterém se turnaj odehrává – Hartwall Arena.

Wiljami Myllylä

Nejúspěšnějším týmem turnaje jsou domácí Finové, kteří Karjala Cup vyhráli celkem jedenáctkrát. Českému týmu se to podařilo pouze jedinkrát, a to v sezóně 2012-13. V loňském roce obsadili druhou příčku, hned za vítězným Ruskem.

Letošní ročník se ze základních čtyř týmů (Česká republika, Finsko, Rusko, Švédsko) rozšíří hned na šest, díky zapojení Kanady a Švýcarska. Tyto dva týmy se letos zapojí hlavně proto, aby si jejich hráči z nižších lig vyzkoušeli atmosféru, která je bude čekat na olympijských hrách v roce 2018. Většina z nich bude totiž zaskakovat za hokejisty z NHL, kteří se v tomto termínu nemohou dostavit do Jižní Koreje.

Zdroj Fotografii: Pasi Mennander

Tereza Hrubá

Tereza Hrubá

Nenapravitelný snílek, věřící, že spasí svět, napíše knihu a jednou nahradí Zárubu v jeho komentátorském křesle. A proto studuje žurnalistiku, pravidelně kouká na hokej a v počítači má nespočet rozepsaných kapitol.

Zanechte komentář