Kraví hora v Brně láká v létě v zimě

Cestování / 15.11.2017

Věděli jste, co všechno se dá podniknout a zažít na Kraví hoře – sportovním a rekreačním areálu v Brně?

Kraví hora je sportovní a rekreační areál nedaleko centra druhého největšího a nejlidnatějšího města České republiky. Vyrazit sem můžou milovníci plavání a míčových sportů, lákavou možností je však také pro turisty, kteří jsou v Brně poprvé.

5 nej Kraví hory

Co je na Kraví hoře jedinečné? Z centra se sem dostanete už za sedm minut, pohodlně se sem můžete projít také pěšky. Najdete zde v jednom areálu celkem osm sportovišť – bazény, kluziště, míčovny a hřiště.

Kraví hora je poměrně nový areál s jedinečnou architekturou, navíc odsud získáte nezapomenutelný pohled na panorama města.

Na Kraví hoře mají otevřeno od rána do večera, v létě i v zimě. Díky takto dlouhé otevírací době můžete vyzkoušet všechny dostupné „atrakce“. Možnosti jsou téměř rovnocenné také napříč obdobími – najdete tu jak vnitřní, tak venkovní bazény.

V rámci veřejného parku můžete vyzkoušet řadu atrakcí – například zjistit, kolik byste vážili na různých planetách naší sluneční soustavy.

Hvězdárna na Kraví hoře

Na Kraví hoře se mimo jiné rozprostírá pěkný park, do něhož je vstup samozřejmě zdarma. Na vrcholu najdete hvězdárnu a planetárium, před budovami mají však náštěvníci nebo kolemjdoucí možnost vyzkoušet zajímavé atrakce, které veřejnosti přibližují vesmír a pozici naší planety v něm.

A co vy – máte ve svém městě podobné sportovní a rekreační centrum? Navštívili jste to na Kraví hoře?

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová, Generace21

Štítky

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář