Fink v Praze opět zazářil

Hudba / 23.10.2017

Autor:

Fotograf: Karolína Grofová

Britský písničkář má Česko opravdu rád a my jeho taky. Po dvou letech se svou kapelou odehrál koncert v pražském klubu Roxy a aplausu se mu dostalo po každé písničce.

Interpret: Fink

Místo konání: Roxy Prague

Datum: 18. 10. 2017

Producent, zpěvák, kytarista a skladatel Fin Greenall alias Fink navštívil Českou republiku už několikrát a při každé příležitosti se k nám vrací. A i teď, v rámci turné s novou deskou Resurgam, která vyšla letos v září, spolu s kapelou přijel znovu do Roxy.

Již od otevření klubu se venku začala tvořit fronta. I přes to, že Fink tentokrát nevyprodali, byla celková účast velice slušná. Ještě před samotným vystoupením si britská skupina pro své obecenstvo připravila projekci filmu. Jednalo se o sestříhané záběry snímků, které jsou pro samotnou kapelu něčím zajímavé.

Ne všechny projekce zaujala, většina publika spíše netrpělivě vyčkávala příchod kapely na stage. Avšak v momentě, kdy se zatáhly závěsy a členové skupiny zaujali svá místa, se fanoušci s nadšením a potleskem obrátili k pódiu a přivítali tak Fink na scéně.

Fink v Roxy

Greenall tentokrát šetřil slova a více se zaměřil na zpěv a celkově na svůj hudební projev. Každým momentem do toho dával vše. A bylo to znát. Občas se i zdálo, že někteří lidé v publiku se dostali až do transu. I to se může stát, když se člověk dostane do světa, kde kraluje Fink.

Už několik let díky své hudební tvorbě dokazuje, že písničkářství neupadá, jen se stále vyvíjí a modernizuje. Sám Fink si téměř vždy pohrává i s několika žánry najednou a vytváří tak neotřelé písničky, ve kterých se dá najít kus folku, elektroniky, blues či rocku a i jistá náklonnost k ambientu.

V setlistu se více méně objevovaly skladby z nejnovějšího alba, na němž se mimochodem podílel i slavný producent Mark Ellise. Ten má na svém kontě již spolupráci s Nickem Cavem či U2. Zazněly singly Godhead, Word To The Wise či This Isn’t A Mistake. Mohli jste se ale těšit i na starší kousky, například Shakespeare z desky Hard Believer. A samozřejmě nesměl chybět jejich velký hit Looking Too Closely ze stejného alba.

Velmi potěšilo, že tentokrát bylo zvučení bezchybné a minimalistická světelná scéna napomohla k vytvoření fantastické atmosféry. Někomu se ale mohlo zdát, že se tím navodila melancholická nálada, avšak to by nebylo nic negativního. Právě naopak. A snad všichni z obecenstva si odnesli nezapomenutelný zážitek na jeden z koncertů britského písničkáře.

Fanoušci se kapele za jejich skvělý výkon odvděčili několika minutovým potleskem, kterým si je zavolala ještě na chvíli zpět. Jako přídavek zazněl song This Is The Thing.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář