Procestujte Evropu a naučte se jazyk!

Cestování V obraze / 4.11.2017

Chcete si zlepšit angličtinu, cestovat, poznávat nové lidi a mít nezapomenutelné zážitky na léto? Pokud ano, tenhle článek je přesně pro vás! 

Organizace Babylonie, sídlící ve Frýdku-Místku, již několik let pořádá výměnné pobyty pro mládež z Moravskoslezského kraje, tzv. Eurocampy. Spolupracuje s řadou partnerských organizací v různých státech Evropy, a proto si účastníci mohou vybrat ze široké škály zemí, kam by chtěli odcestovat. Nutno podotknout, že za velice příznivé ceny!

Eurocampy jsou multikulturní a účastní se jich vždy jiný počet národů, avšak minimum jsou tři. Je tedy zajištěné, že se nesetkáte pouze s angličtinou (ač je to hlavní komunikační jazyk všech Eurocampů), ale například také se španělštinou, němčinou, ruštinou, italštinou a mnoha dalšími jazyky. Všechny národy mají své zvyky a tradice, které se mohou lišit od českých, proto je velmi důležité je respektovat a než se vydáte za hranice, je dobré si něco málo o dané zemi a lidech přečíst. Vyhnete se tak nepříjemným situacím.

Zdroj fotografie: http://www.eurocampy.eu/

Jak se přihlásit

Nové pobyty se vždy zveřejňují po Novém roce v lednu, nejpozději v únoru. Kapacita campů je značně omezena (většinou se přijímá pouze 5-6 lidí, výjimkou je Německo, kde je max. počet 10), a proto je nutné zaslat přihlášku co nejdříve po zveřejnění. Mám zkušenost, že ty nejlepší země jsou zaplněny do hodiny. Až se nashromáždí všechny přihlášky, přijde vám email, jestli jste byli, či nebyli vybráni.
Pokud vás nevybrali, nezoufejte! Ne vždy se hned podaří zaplnit všechny Eurocampy, proto vám mohou nabídnout jinou zemi a pak záleží jen na vás, jestli nabídku přijmete.
Přihlášku, kontakty a výběr zemí najdete na stránkách: http://www.eurocampy.eu/

Zdroj fotografie: http://www.eurocampy.eu/

Podmínky přijetí

  • věk 15–20 let
  • bydliště ve Frýdku-Místku, Ostravě nebo v přilehlých obcích či městech
  • základní znalost anglického jazyka
  • samostatnost, vstřícnost, tolerantnost
  • nebát se komunikace s cizími národy
  • schopnost prezentovat Českou republiku během národního večera

Národní večery

Před odjezdem se koná hlavní schůzka, kde se seznámíte se svými vedoucími a ostatními lidmi, kteří byli vybráni společně s vámi, a dostanete pokyny, podrobnosti k pobytu a také program.  Tato schůzka je pro všechny účastníky povinná a mohou přijít také rodiče.

Většinou pak proběhne ještě jedna schůzka s vaším vedoucím a českým týmem, kde proberete vše ohledně svého národního večera. Tyto večery má každá země, jsou povinné a mají za úkol přiblížit stát, ze kterého jste, ať už formou prezentace, her nebo písní. Důležitou složkou je také ochutnávání typického jídla či pití.
To, co má většinou největší úspěch, je ochutnávka českých sladkostí a lekce tanců – například polky a mazurky.

zdroj fotografií: Michaela Chmelová, Generace 21

Mé zkušenosti

Já osobně byla již na čtyřech campech – v Rusku, ve Španělsku, na Maltě a v Německu. Každá země byla jiná, měla připravený jiný program a lišila se také v počtu účastníků. Německo společně s Českou republikou připravuje jedny z největších Eurocampů. Vždy se jich účastní kolem stovky lidí z osmi zemí Evropy. Někomu to může vyhovovat, někdo dá přednost spíše menšímu campu – například Rusku, kde jsou národy pouze tři.

Ať si však vyberete cokoliv, rozhodně nebudete litovat! Díky těmto zkušenostem jsem se přestala bát mluvit anglicky s cizinci, poznala jsem nová krásná místa, kam bych se sama nepodívala. Seznámila jsem se s novými přáteli a vytvořila si vzpomínky na celý život.

Ze začátku to může být těžké. Budete 10 dní od rodiny, v cizí zemi s lidmi, které sotva znáte, ale věřte mi, stojí to za to. Nikdy se v životě neposunete dál, pokud se stále budete držet jen ve své komfortní zóně. Vykročte z ní a poznejte svět, protože je co poznávat!

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj miniatury a úvodní fotografie: pixabay.com

 

Michaela Chmelová

Michaela Chmelová

Gymnazistka, která miluje dobrou kávu, podzim a slunečnice. Řídí se mottem: "Když nemůžeš, tak přepni na nesmrtelnost."

Zanechte komentář