Leader ve výcviku

Osobní rozvoj / 2.11.2017

Někdo je leader rozený, jiní pro to musí udělat více. Jak ale vypadá taková Leadership Summer School a co se vyučuje?

Někteří z nás si nenechají ujít příležitost být těmi, kteří vedou ostatní. Pro jiné je to role, které se chtějí vyhnout, jak jen to jde. Co by ale takový dobrý leader měl umět? A může se to naučit? Já jsem odpovědi hledala na na tom nejpovolanějším místě – na již desáté Leadership Summer School. Na ni se letos s podtitulem Rewrite your future sjeli studenti i nestudenti z různých organizací. V Budapešti na ně čekaly přednášky, workshopy, diskuse, reflexe – prostě opravdu nabitý program.

Hezky od začátku

A když říkám od začátku, tak myslím od sebe. Když přišla po úvodních a seznamovacích nezbytnostech řada na první tréninky, řeč byla o nás samotných. Kdo vlastně jsme, jaké jsou naše hodnoty, sny a cíle. Znát sám sebe by měl každý, nejenom leader. U něj pak ale případná neznalost může ovlivnit dost dalších lidí. Třeba když bude dělat něco, co se vlastně s jeho hodnotami neshoduje. Motivovat ostatní by pak mohl být docela oříšek.

Komunikace, emoce, motivace i skupinová dynamika

Možností bylo mnoho a občas si člověk musel vybrat, co je pro něj důležitější a na jaký trénink by měl tedy jít. Jestli se rozhodne podle toho, co ho láká, nebo co ví, že by měl cvičit, bylo už na něm. Když chce vést ostatní, sám se sebou by si měl přeci poradit také. Komunikace je základ, emoční inteligence neméně, bez motivace ani leader nic neudělá a dynamika ve skupině dokáže být občas docela výzva. A leader má zvládnout všechno z toho, čemuž byl po sebepoznání věnován hned další blok workshopů.

A teď na scénu

Někteří zajásají, jiní naprázdno polknou, když se objeví program Public speaking. Dokázat mluvit před ostatními a zaujmout je, může být pro někoho výzva. Ale tomuto workshopu neušel nikdo. Alespoň v malé skupině si každý řeč vyzkoušel, ať už se rozhodl vybrat si zaměření na narativitu, svádění publika, práci s hlasem nebo cokoliv jiného. Ne náhodou se tohle všechno uskutečnilo den před událostí LSS Dreams, kde šestnáct účastníků opravdu vylezlo na pódium a vyzkoušelo si krátkou řeč. Před ostatními účastníky, trenéry, organizátory i dalšími hosty. Zkrátka před velkým publikem, s mikrofonem v ruce. Ačkoliv se k řeči upsali dobrovolně a byli vybráni (zájem byl totiž překvapivě velký!), byla to výzva. Ať už si ji zadali účastníci sami nebo byli postrčeni některým z trenérů.

Management trochu jinak

Jak to tedy vyřešit, když musíme někoho zorganizovat? Zde měli účastníci znovu na výběr, z jakého úhlu pohledu se na to chtějí zaměřit. Žádné nudné přednášky o tom, jak by to mělo vypadat, ale tři různé workshopy, všechny lákavé. Kreativní řešení problémů, Systémové myšlení a Evoluční mysl. Rozhodování nebylo lehké a já měla chuť se roztrojit. Nakonec to vyhrály systémy a nelitovala jsem (což bych pravděpodobně nelitovala ani v jakémkoliv jiném případě). Přemýšlení v širších souvislostech a vztazích dokáže poskytnout úplně nový úhel pohledu třeba i na zdánlivě jednoduchou věc, jako je příprava toustu – její diagram zabral hodně místa na zdi! A jak teprve může být takové myšlení užitečné, když je potřeba vyřešit něco důležitého!

Závěrečné společné foto z letošní LSS. Zdroj: LSS2017, oficiální fotografie

To a mnohem víc

Během deseti dnů na Leadership Summer School se toho událo opravdu mnoho a stále bylo co dělat. Nebudu zde popisovat vše, ale celkem názorným příkladem toho, jak byla celé akce (nejen) časově náročná, je výrok jedné z účastnic, která komentovala, že se občas musela rozhodnout, zda jít na záchod nebo se najíst, protože obojí nestíhala. Stále bylo kde být, s kým diskutovat a čas utíkal velmi rychle. A s tím se pojí další, neméně důležitá věc pro každého leadera, která se děla zdánlivě mimoděk: networking.

Jak to tedy je?

Co je tedy to nejdůležitější, díky čemu je leader leaderem? Pokud byste se ptali účastníků i trenérů nebo organizátorů, řekli by vám, že jde hlavně o to to zkusit a chtít. Vyjít ze své komfortní zóny, pokud v ní zrovna leaderem nejste, a pracovat na sobě. Pro někoho je to snazší, pro někoho složitější. Názor, že existuje jen rozený charismatický leader, byste na Leadership Summer School hledali jen marně. Hodně z účastníků by tam pak asi ani nebylo, včetně mě.

A co je podle nich to, co dělá leadera dobrým leaderem? Pokud by měli vybrat jen pár vlastností, byla by to jeho schopnost ostatní nadchnout, empaticky s ostatními komunikovat a dávat zpětnou vazbu.

Na závěr bych s vámi chtěla sdílet jedno již poměrně rozšířené video. V něm se dozvíte, že mnohem důležitější než být leader, je být jeho první následovatel.

 

Odkazy a zdroj úvodní fotografie:

Leadership Summer School official web page

Leadership Summer School Facebook page

Denisa Mouchová

Denisa Mouchová

Jsem lektorka, soft skills trenérka a studentka psychologie. Baví mě překračovat hranici komfortní zóny, stále se posouvat dál a ráda k tomu pomáhám i ostatním. Pokud při tom mohu i cestovat, tak je zážitek kompletní. Mám ráda přírodu, psaní, malování a sport.

Zanechte komentář