Pobyt v lázních – snadný způsob, jak se uvolnit

Cestování / 4.10.2017

Autor:

Ať je léto nebo zima, lázně mají otevřeno a vítají každého, kdo se chce zbavit stresu, odpočinout si a zlepšit své zdraví.

V zimních měsících se toho na nás valí spousta. Víc práce, povinností, méně energie, dny se zkracují a teplota klesá. Občas se stává, že nás tohle období až příliš deprimuje. Naštěstí máme možnost vypnout.

Lázně jsou dostupné

Pokud nemáte finanční prostředky nebo dostatek času na hotel u moře v teplých krajích, zkuste se porozhlédnout ve svém okolí. Lázeňské areály se nachází po celé republice – některé jsou dražší a využívají je i zahraniční hosté, v jiných narazíte na pacienty, kterým zdravotní pobyt hradí pojišťovna. Existují ale i rekreační areály, kde si můžete užít třeba prodloužený víkend za příznivou cenu.

K lázním patří komfort, tlumené barvy a horká voda.

S čím mohou lázně pomoct?

Přehledný seznam lázeňských areálů v ČR a jimi nabízených služeb najdete například na radicestujeme.eu.
V lázních se člověk nejen uvolní, může zde také podpořit své zdraví. Například v Bludově vám pomohou s obezitou a bolestmi zad, v Darkově se specializují na kožní problémy a pro lidi se srdečními obtížemi se doporučují Konstantinovy lázně.

Procedúry na onemocnění kloubů, které se  často pojí s nadváhou, vám mohou být poskytnuty v Třeboni, Slatinicích, Kostelci u Zlína nebo v Teplicích.

Lázně jsou byznys

Lázně jsou pro svou oblast často významným zdrojem příjmů. V některých areálech proto za ubytování můžete zaplatit větší částku. Procedúry často hradí pojišťovny, můžete si ale připlatit za rašelinové koupele nebo wellness.

Není nic špatného na tom občas vypnout, odjet na konec světa a tam se několik dní nechat opečovávat. Ať už se vydáte sami, s partnerem, kamarádkou nebo rodinou, vždycky se pro vás najde ideální terapie.

Většina lázní leží navíc v blízkosti kulturních i přírodních památek, které můžete během svého pobytu také objevovat.

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Zanechte komentář