5 tipů na dlouhé podzimní večery: čtěte, vařte, sportujte

Osobní rozvoj / 2.10.2017

Nezalézejte hned na začátku září do ulity, máme pro vás pár tipů, jak si studené podzimní večery zpříjemnit.

Letos přišel podzim opravdu brzy. Vlastně to skoro vypadalo, že jakmile odbyla půlnoc 31. srpna, léto si řeklo, že má za tento rok už odbyto a s nějakým babím létem vůbec nepřišlo. Hned se začátkem září nastoupila zima a v ty dny, kdy jsme se loni ještě koupali, už jsme letos vytahovali zimní kabáty.

V sychravém počasí, dešti a větru se vyžívá jen málokdo, a proto není neobvyklé, že se začínajícím podzimem a ubývajícím světlem přichází špatná nálada, nemoci a ubývá možností podnikat něco venku. Ne že by bylo na podzim jenom ošklivo, ale hezkých dnů, alespoň letos, zatím příliš nebylo.

Není proto divu, že podzim nepatří mezi nejoblíbenější roční období, můžete to však snadno změnit anebo alespoň zmírnit jeho dopady. Není přece nutné zalézt na půl roku do ulity a objevit se až na jaře. I podzim se dá s trochou nápadů docela užít.

Připravili jsme tedy pro vás pět tipů a triků, jak letošní předposlední roční období přežít a jak si ho i s trochou kreativity užít.

1. Předzásobte se knihami

Čtení je spolehlivý recept na dlouhé podzimní a zimní večery, kdy venku fouká vítr a vy se můžete v teple posadit do křesla či rovnou do postele a nechat se vtáhnout do děje vaší oblíbené knihy. Vhodná je jakákoliv literatura, která vás bude bavit, nebo alespoň vzdělávat do školy, je ale důležité si uvědomit, že pokud se chcete oprostit od studené reality tam venku, bylo by lepší sáhnout v knihovně spíše po Vieweghových prázdninových Účastnících zájezdu než po severských detektivkách od Nesbøa. Pravidlem to ale není.

2. Vařte a pečte

Rovnou říkáme, že tohle není rada pro ty, kteří tuto zimu plánují nepřibrat. Je celkem prokázáno, že dobré a kvalitní jídlo zvedá náladu a nejvíce to, které si doma vlastnoručně stvoříte. Ať už patříte mezi rozené šéfkuchaře nebo spíše mezi začátečníky, rozhodně vám po celém dni proběhaném na chladném větru pomůže, když si doma uvaříte jednoduchou polévku a zahřejete se s ní. A z vlastních zkušeností říkáme, že nejvíce náladu zvedne čerstvě upečený koláč. Anebo vánoční cukroví.

pečení

Podzimní špatnou náladu si můžete také zvednout tím, že si něco dobrého upečete nebo uvaříte. Zdroj fotografie: pexels.com

3. Rozkoukejte nový seriál

Podzim je naprosto ideální pro rozkoukání nových seriálů. V létě na dívání se na televizi nebyl čas a sychravé podzimní večery vám to skvěle vynahradí. Vyrazit ale můžete i do kina, kde se, alespoň podle nás, vyskytuje více zajímavých filmů než v létě. Navíc, brzy dojde ke změně času a bude o hodinu více, tudíž vám zbyde večer čas alespoň ještě na jeden díl rozkoukaného seriálu. Anebo čas na skleničku vína po kině.

4. Sedněte si, dejte si svařák a družte se

Blbá podzimní nálada se vám bude lépe snášet, když s někým budete. Není nic lepšího, než si na špatné počasí zanadávat s přáteli v hospodě u piva či svařáku anebo s kamarádkou v kavárně. Je to příjemná alternativa toho, kdy už máte po krk sezení doma, čtení knih a koukání na filmy. Někdy se totiž i na podzim musí vylézt z domu, tak proč si to nezpříjemnit v okruhu přátel v teple hospody. I když, družit se dá i doma, když máte s kým.

5. Sportujte, bavte se

Když se vám přejí sezení doma i v hospodě, podnikněte něco akčnějšího. Můžete například vyzkoušet večerní plavání, některé bazény jsou dokonce i venkovní, takže se dá koukat na hvězdy (v Praze ne). Nebo si můžete s partou přátel zaplatit v poslední době velice oblíbené „únikové hry“. Na studené večery je také vhodná sauna, zahrát si ale můžete i partii squashe. Fantazii se meze nekladou. A opět je tu důležité pravidlo, které jsme zmínili u předchozího tipu. Družte se.

Přijde vám, že je tipů málo? Máte jich mnohem více, jsou lepší a úspěšně vám pomáhají dostat se z podzimní depky? Tak to máme radost. Je nám totiž jasné, že vás tedy na dlouho neuslyšíme na podzimní tmu a zimu nadávat. Mějte krásný podzim!

Zdroj úvodní fotografie: pexels.com

Adéla Paruchová

Adéla Paruchová

Zanechte komentář