Líčení nebo přirozenost?

Krása a móda / 18.4.2013

Pro některé ženy je líčení natolik důležité, že by bez něj ani nevynesly koš, zatímco jiné dávají přednost přirozenosti.

 „Nelíčím se, možná výjimečně použiju řasenku. Je to asi zvláštní a možná jde jen o zvyk, ale vadí mi všechno na obličeji. Na ostatních se mi ale jemné líčení líbí, kolikrát to dotyčné rozzáří obličej.“ Bára Švarcová, editorka sekce Divadlo 

Ve společnosti

Líčení hraje bezesporu svou roli i při seznamování a různých společenských událostech. Správným líčením můžete celkově dotvořit váš vzhled. Zapomeňte však na tunu make-upu a výrazné líčení, ve kterém byste vypadala jako klaun. Vsaďte radši na decentní líčení, kde vyniknou vaše přednosti – máte-li krásné oči, zvýrazněte ty – a zároveň jím zakryjte drobné nedostatky vaší pleti. Většině mužů se vyloženě zmalované holky ani nelíbí. Naopak jim imponuje přirozenost a jsou toho názoru, že pod líčením by se neměl ztrácet skutečný obličej.

Při výraznějším líčení vyzdvihněte např. pouze rty. Zdroj: foter.com

 „Sázím na přirozenost, nalíčená chodím jen na pracovní schůzky, pohovory atp. Ve volném čase nechávám pleť dýchat a nelíčím se. A velký podíl na tom má můj muž, který mě zbožňuje nenalíčenou a naučil mě mít se ráda bez tvářenky a černočerných řas.“ Barbora Venháčová, editorka sekce Na talíři 

Přirozenost nade vše

Mnozí muži zato dávají přednost tomu, když je dívka zcela bez poskvrnky make-upu a dalších šminek. Jsem toho názoru, že pokud je přirozeně krásná, jsou líčidla téměř zbytečností. Když vás přítel dokáže ocenit i nenamalovanou nebo vám dokonce řekne, že vám to bez šminek sluší víc, malování je ztrátou času. Ovšem, málokterá z nás může říct, že její pleť je dokonalá, aniž by si trošku pomohla korektorem a zmatňujícím pudrem. Od přítele je sice lichotivé, že se mu líbíte i přirozená, ale většina žen, včetně mě, má z nalíčeného obličeje lepší pocit.

 

Pokud je vaše pleť od přírody krásná, líčidla klidně vynechejte. Zdroj: foter.com

Pokud je vaše pleť od přírody krásná, líčidla klidně vynechejte. Zdroj: foter.com

 „Na začátku vztahu jsem se líčila, i když to v mém pojetí byla jen řasenka a tužka. Začala jsem používat rozjasňující BB Cream, používám ho ale pouze a jen, když jdu někam mezi cizí lidi. Doma už se nelíčím vůbec.“ Janča Hybnerová, editorka Kultury 

Výrazné líčení

Trošku odvážnější líčení si můžete dovolit, když jdete na nějakou večerní party, tam totiž ani výrazná červená rtěnka nebude působit rušivě. Naopak, kdybyste to s líčením přehnala ve dne, mnozí pánové by si vás možná spletli s pochybnými ženštinami, které postávají podél silnice. Zkrátka – méně je někdy více. A u líčení toto pravidlo platí dvojnásob. Někteří pánové dívky s výraznějším líčením přímo vyhledávají, přijdou jim více atraktivní. O to větší šok je pak ale čeká, když se dámy odlíčí.

Odvážnější líčení je ideální volbou na party. Zdroj: foter.com

Odvážnější líčení je ideální volbou na party. Zdroj: foter.com

 „Líčím se ráda, připadám si nějak víc ve své kůži s řasenkou a tužkou a opravdu jemnou vrstvou BB Creamu. Mám strašné kruhy pod očima a bez kouzelné tyčinky od Garnieru si připadám jak po flámu. Obdivuji lidi, co se nemalují a sluší jim to. Na doma se nemaluju, ale mezi lidi nenamalovaná nevycházím.“ Kristýna Szkanderová, editorka Vztahů 

Nalíčená i do postele

Za touhou po dokonalosti jsou některé ženy schopné udělat maximum. Skrývají svou přirozenou tvář před přítelem tak dlouho, jak to jen jde. Udělají pro to vše možné i nemožné, jen aby je jejich protějšek náhodou nezahlédl nenalíčené. Chtějí v partnerovi vzbudit dojem, že jsou krásné v každé situaci a zvyšují si tak sebevědomí. Některé z nich jsou schopné zajít tak daleko, že chodí spát nalíčené a svou maskaru ráno pouze poupraví. Bez líčení zkrátka nedají ani ránu. Přijde mi to ale poněkud přehnané.

Správné líčení by mělo být decentní, zakrývat nedostatky a vyzdvihovat přednosti obličeje, jedině tak budete působit na okolí přirozeně a nebudete vypadat jako maska. 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Martina Kalousová

Martina Kalousová

"Nepřestávej se usmívat, nikdy nevíš, kdo se do tvého úsměvu zamiluje."

Zanechte komentář