TIP: Literární kavárna Coffee & Books v Děčíně

Cestování / 1.10.2017

Už jste unaveni z cestování po hradech a pěší turistiky přírodou? Tak vyrazte do Děčína do literární kavárny!

Cestování se meze nekladou a my můžeme na druhý konec republiky vyrazit třeba jen za pěkným počasím. Toho si ale v zimě asi moc neužijeme a raději budeme zalezlí doma. Nebo můžeme jet do Děčína do literární kavárny Coffee & Books, kde se usadíme obklopeni knihami, dáme si něco dobrého a pořádně se uvolníme.

Proč cestovat do kaváren?

Coffee & Books, děčínská kulturní kavárna, Pohraniční 3, Děčín
Když se to napíše, zní „vydejte se do kavárny“ trošku hloupě, pokud zrovna nebydlíte v blízkosti doporučovaného místa. Ale není na tom nic zvláštního – vždyť zcela běžně jezdíme na koncerty a různé kulturní akce, procházíme města, aniž bychom se v nich na chviličku zastavili, spěcháme i při cestování. Příjezd, památka, nějaká ta fotka a zase šup domů nebo na další podobnou cestu. Není to trochu nuda? Není právě tohle něco, co se v zimě hodí podniknout?

Proč cestovat do Děčína?

Do Děčína jezdí přímé vlakové spoje z Ústí nad Labem, Prahy, Benešova nad Ploučnicí a Rumburku.
Když už se rozhodnete, že tedy někam za dobrou kávou a posezením pojedete, zjistíte si, kam že se to vydáváte. V případě Děčína vás čeká milé a překvapivé zjištění – je to totiž vážně pěkné město, které má kromě již zmiňované kavárny co nabídnout.

Zapomněli jste si knížku? Nevadí, nějakou si tady určitě vyberete!

Po příjezdu se můžete například projít po městě, vystoupat k zámku a pokochat se vyhlídkou na Děčín. Ještě lepší rozhled budete mít z Pastýřské stěny, výstup na ni můžete propojit s návštěvou zoologické zahrady.

Proč právě do Coffee & Books?

Pro více informací o nabídce, akcích a novinkách v kavárně doporučujeme její facebookové stránky – Coffee & Books.
Literární kavárna Coffee & Books, čili Káva & Knihy, byla otevřena letos na jaře a od té doby prošla nádherným rozvojem. Je barevná, zařízená napůl moderně a napůl starožitně. Interiér působí uklidňujícím dojmem a i když se kavárna nachází v rušné lokalitě, uvnitř vládne klid a pohoda.

Když si vytipujete správnou hodinku, může se stát, že tu budete sami. Ke kávě (ale také k čaji, džusu, limonádě nebo horké čokoládě) si můžete dát třeba toasty, topinky, bábovku, koláček, makronky, jak je libo. Vládne tu totiž krásná balance mezi tradičními českými pamlsky a favority ze zahraničí. A to všechno za velmi příznivé ceny.

Kavárna je plná inspirativní citátů, plyšáků a roztomilých a kreativních doplňků, takže se tu budete určitě cítit útulně.

Plánované akce v Coffee & Books

19.10.2017 – Příběh první české pršutérie s degustací [odkaz na událost na Facebooku]

20.10.2017 – 28. Ohusce Open Music MIC Děčín  [odkaz na událost na Facebooku]

25.10.2017 – Minerva 21 klubové setkání – Všechny chleby Paříže  [odkaz na událost na Facebooku]

V kavárně máte k dispozici několik knihoven nabitých knihami, starými i novými, beletrií i odbornou četbou. Nebojte, vzít si můžete i vlastní čtivo! Dost možná se ale stane, že se nakonec zapovídáte s ostatními návštěvníky nebo s milou obsluhou. Coffee & Books pravidelně pořádá akce a setkání se zajímavými lidmi, knihami a náměty.

Věříme, že krásných kaváren v krásných městech existuje celá řada. V Děčíně je to právě tahle a my vám ji srdečně doporučujeme!

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová, Generace 21

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář