Olomouc zalila vlna exotiky

Cestování Na talíři / 3.10.2017

Na konci září návštěvníky vytrhla ze stereotypu událost jménem Extreme Food Festival. Jak ale celý nápad vznikl a kdo za ním stojí?

Poté, co se letnímu kinu v Olomouci změnil majitel, není v něm nouze o premiéry nových filmů nebo promítání starých českých klasik. Něco netradičního se zde událo 23. září. Festival extrémního jídla. Pořadatelem byl spolek Naboso, který má původ v Brně, svojí činností ale přesahuje do většiny českých měst.

Cvrčka, sushi nebo rovnou hmyzí catering?

Nevypadá to,ale je to pochoutka. Zdroj: Tereza Ocetková, Generace 21

Spolek pořádá cestovatelské akce a díky zálibě v hmyzí kuchyni se dostal k nápadu festivalu extrémního jídla. „Cílem je zejména vzdělání, jak v rámci cestovatelských akcí a projekcí, tak i v oblasti jídla. Musím však podotknout, že pro každého je extrém něco jiného, a proto na festivalu máme i běžné pokrmy jako sushi,“ upřesnil jeden z pořadatelů Pavel Pichler.

Většina z těch, kdo se na projektu podílí, tráví mnoho času v zahraničí. „Všichni kolegové tráví desítky dnů v roce v cizině. Ale já zastávám názor, že krásně je všude i v České republice. Nejvíce zkušeností a nápadů má Milan Václavík z projektu Hmyz na talíři, který je i autorem hmyzí kuchařky. Ten často přináší nové recepty a nápady,“ uvedl Pichler a prozradil, čemu se kromě festivalu aktuálně věnují. Aby lidem přiblížili pokrmy, které zatím mohou ochutnat jen na festivalu, a česká kuchyně se rozšířila do více směrů, zakládají exotický catering. Na hmyzu, šnecích nebo exotickém ovoci si tedy bude možné pochutnat třeba i na firemní akci.

Jak Pavel Pichler prozradil, do akce bude zapojena i velká část obyvatel Olomouce: „Na další ročník plánujeme spolupráci s univerzitou a zahraniční studenti budou vařit a představovat svá tradiční jídla.“

Každý Čech je pyšný na svou národní kuchyni. Proč ale občas nepotrápit žaludek a neochutnat třeba smaženou kobylku?

Zdroj fotografií: pixabay.com

Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář