V Praze se utkají tenisové jedničky současnosti

Sport / 22.9.2017

Již tento víkend se v pražské O2 aréně v rámci akce Laver Cup představí špička světového tenisu.

V pátek 22. září v Praze odstartuje a až do neděle 24. září poběží premiérový ročník Laver Cupu, což je tenisové utkání mezi týmem šesti evropských a šesti světových tenistů. Čtyři hráči z každého týmu jsou určováni na základě singlových výsledků žebříku ATP, takže se opravdu jedná o vynikající hráče, kteří jsou zárukou nejenom kvalitních výkonů, ale také divácky zaplněných tribun.

Tenisté se o vítězný titul utkají na středně rychlém zastřešeném dvorci v pražské O2 aréně ve Vysočanech. Za evropský tým do hry nastoupí Björn Borge na postu kapitána, Marin Cilic, Dominic Thiem, Alexander Zverev, tenisová esa Roger Federer a Rafael Nadal a samozřejmě také český zástupce Tomáš Berdych. Světový tým bude tvořit John McEnroe, Jack Sock, Nick Kyrgios, John Isner, Sam Querrey, Juan Martin del Porto a Denis Shapovalov.

Historicky první ročník tenisového utkání Laver Cup proběhne již tento víkend v Praze za účasti svého jmenovce.

Více či méně známí tenisté vzdají svou účastí na Laver Cupu mimo jiné také poctu devětasedmdesátiletému Australanovi Rodu Laverovi, po němž je utkání pojmenováno. Rod Laver je žijící tenisová legenda a jedenáctinásobný grandslamový vítěz. Spolu s Rogerem Federerem má pověst jednoho z nejlepších hráčů tenisu na světě.

V rámci Laver Cup utkání se každý den odehrají čtyři zápasy, tři dvouhry a jedna čtyřhra. Všechny zápasy proběhnou na zcela netradičně černém povrchu, který disponuje upravenými tribunami. Díky nim budou diváci svým sportovním idolům blíže, než je zvykem, a také jasněji uvidí bílé hraniční čáry kurtu.

Laver Cup má být jakousi konkurenční akcí k již zavedeným podnikům ATP. Zároveň přibližuje tenis široké veřejnosti a podílí se na lukrativnosti tohoto sportu. Dle pořadatelů jsou stále ještě volné lístky (i na jednotlivé zápasy, které už vyjdou finančně vcelku přijatelně), takže pokud nemáte program na víkend, využijte této jedinečné možnosti a navštivte Vysočany. Příští Laver Cup už nebude tak snadné navštívit – pořádá ho USA.

 

Zdroj všech fotografií: facebook.com/Laver Cup

Jitka Povalová

Zanechte komentář