Velikonoce se dají slavit i netradičně

Cestování / 27.3.2013

Přinášíme vám tipy na některé netradiční velikonoční akce.

Byť počasí stále diktuje sníh a mráz, kalendář již ukazuje jaro a s ním přicházejí i Velikonoce. Pro některé jsou nejvýznamnějším svátkem roku, symbolem zrodu nového života a pro jiné pouze příjemným dnem volna. Nicméně pojďme volné dny strávit alespoň trochu velikonočně, nasát atmosféru přicházejícího jara a také se projít na čerstvém vzduchu. Nejen hrady a zámky, ale i muzea a města nabízejí mnoho možností, kam se na Velikonoce vydat. My vám přinášíme tipy na několik zajímavých programů.

Pašijové hry na hradě Lipý

V sobotu 30. března pořádá město Česká Lípa na vodním hradě Lipý pašijové hry a velikonoční jarmark. Čekají vás pohádky, prodejní stánky, předvádění řemesel, workshopy, hledání velikonočních vajíček a samozřejmě také občerstvení. Přijďte, nebudete litovat.

Vodní hrad Lipý v České Lípě. Zdroj: Wikimedia Commons.

Vodní hrad Lipý v České Lípě. Zdroj: Wikimedia Commons.

Parní jízda v Jindřichově Hradci

V sobotu i v neděli máte šanci využít příležitosti báječné jízdy historickým parním vlakem do Nové Bystřice nebo Černovic u Tábora. V cíli na vás bude čekat tradiční velikonoční jarmark plný nejen dobrot a řemesel, ale také divadelních představení.

Velikonoce à la Myslbek v Praze

Velikonoce patří mezi svátky, které trávíme nejraději v rodinném kruhu, avšak bohužel jsou mezi námi tací, kteří tuto možnost nemají. Nákupní galerie Myslbek se proto rozhodla podpořit Nadaci Jedličkova ústavu ve sbírce na bezbariérový autobus pro žáky z Jedličkova ústavu a škol. Účastí na velikonočních dílnách, které galerie pořádá, tak budete mít příležitost zapojit se do sbírky i vy. Můžete se zde nejen inspirovat, ale také se dílen aktivně zúčastnit. Akce probíhá mezi 25. březnem až 1. dubnem.

Velikonoční hodování a hradní koupačka na hradě Štramberk

Na Velikonoční pondělí máte možnost zažít netradiční hodování, a to na nádvoří hradu Štramberk. Zde budou připraveny vany s krásně teplou vodou, ve kterých se můžete v klidu vykoupat třeba i s pivem v ruce nebo si u toho upéct špekáček či si dát jinou laskominu, ale hlavně si sváteční den užít v netradičním duchu, v klidu a v pohodě. Pro účastníky bude připravena šatna i sprcha. S sebou si nezapomeňte vzít plavky, ručník, doporučujeme i župan a také teplejší oblečení, abyste po venkovní hradní lázni nenastydli.

Přivítejte přicházející jaro a neseďte doma. Přejeme vám při tom mnoho zábavy!

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons.

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář