Naplánujte si prodloužený víkend aneb Vlakem do zahraničí

Cestování / 25.9.2017

Autor:

Podívat se do Curychu, projet si Polsko nebo se podívat do Budapešti? Jde to! Klidně i vlakem za nízkou cenu!

Měsíc školy je pomalu za námi a někteří z vás začínají přemýšlet nad podzimními prázdninami a dalšími prodlouženými víkendy. Co s nimi? Kam se vydat? Prodloužené víkendy či již zmíněné podzimní prázdniny se pomalu, ale jistě blíží. My vám přinášíme pár tipů, kam se můžete vydat.

Poznejte Slovensko!

Ano, spousta z vás ví, že České dráhy nabízejí nejrůznější slevy, mají vlastní cestovní kancelář… Věděli jste však, že levně se s nimi můžete podívat například k našim sousedům? Přímými spoji se můžete vypravit třeba na Slovensko a navštívit slovenské hlavní město, Poprad, Žilinu a další. Naplánujte si výlety a poznejte i krásu přírody. Slovensko moc neznáte a nevíte, kam se vydat? Máme pro vás tip!

Šli byste do skal? Fotka je ze Slovenska, ze Súlovských skal. Zdroj: pixabay.com

V okrese Žilina se nachází CHKO Strážovské vrchy, kde najdete Súlovské skály (Súlovské skalní město). Skalním městem vede naučná stezka, která vám představí největší zajímavosti. Jednou z nich je například Gotická brána – lomený oblouk, který je ve výšce třináct metrů. Dále můžete spatřit Obrovskou bránu, Súlovský hrad a mnoho dalších skalních úkazů.

Nočním spojem do Curychu

Byli jste někdy ve Švýcarsku? Ne? A přitom není tak daleko. Dokonce se tam dostanete nočním vlakem z Prahy. Nočním spojem se dostanete přes Tábor a České Budějovice přímo Curychu, abyste mohli obdivovat a poznávat místní obyvatelstvo.

Jak vlakem do zahraničí?

Pokud si zakoupíte tzv. včasnou jízdenku, budete mít levnější jízdné. Stačí, když si jízdenku zakoupíte alespoň šedesát dní před odjezdem. V případě, že se chystáte do Německa nebo Rakouska, je třeba koupit jízdenku už devadesát dnů před odjezdem. Tyto jízdenky jsou vázané na určité datum s tím, že hranice musíte překročit vlakem, jehož číslo bude napsané na vaší jízdence. Pokud se nechcete vázat na datum či daný spoj, můžete si zakoupit tzv. otevřenou jízdenku, která má platnost 4 dny.

Vlakem do Polska

Kromě Slovenska se můžete vydat také do Polska a navštívit Gdaňsk, Gliwice nebo Krakov či Varšavu. Stejně jako u Slovenska, i tady máte možnost jet přímými spoji do polského hlavního města či do měst Gdyně a Gdaňsk. A co navštívit? To je jednoduché. Podívat se můžete například do Gliwice na vysílač, kde začala druhá světová válka, nebo navštívit největší varšavský park Park Lazienki.

Gliwice v Polsku také stojí za návštěvu. Najdete zde vysílač, u kterého začala druhá světová válka. Zdroj: Nela Rájová, Generace 21

Mimo již zmíněných míst si můžete udělat prodloužený víkend také v Rakousku a navštívit Vídeň, Graz nebo Linec. Máte raději Německo či Maďarsko? I Tam se můžete vypravit s Českými dráhami a užít si nezapomenutelný víkend v Norimberku, Budapešti nebo ve Vídni. Památek a tipů, co byste měli vidět, je opravdu hodně. Tak neváhejte a začněte s přípravou na prodloužený víkend.

Zdroj úvodní fotografie a miniatury: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář