Weekly: mistr v samplování DJ Shadow

Hudba / 18.9.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 37. týden roku 2017. 

Matisyahu

Kde: Praha, Lucerna
Kdy: 18. září
Vstupné: 769 Kč

Aktuální deska zpěváka a skladatele Matisyahu vznikla poměrně netradičním způsobem. V jednom studiu se u společné improvizace sešel kytarista Aaron Dugan, basák Stu Brooks, bubeník Joe Tomino a klávesový virtuos BigYuki a zrodila se přirozená instrumentální nahrávka, do které Matisyahu bez postprodukčních úprav zasadil své filozofické úvahy.

Nadia Reid + Jakub Šimanský

Kde: Praha, Underdogs
Kdy: 19. září
Vstupné: 213 Kč

Indie folkovou písničkářku Nadiu Reid doplní během úterního koncertu Jakub Šimanský se svou rockovou kytarovkou.

DJ Shadow

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 20. září
Vstupné: 690 Kč

DJ Shadow se na hudební scéně představil s první deskou už v roce 1996. Tehdejší počin Endtroducing….. založil víceméně jen na samplování. Přestože postupem času začal ve své práci používat i jiné procesy, jeho zájem o samply přetrval i do dnešních dnů. Důkazem je kolekce, která čítá přes 60 tisíc vinylů a ze kterých DJ Shadow znovu využívá různé zvukové prvky i na nejnovější desce The Mountain Will Fall.

Liveurope Festival 2017

Kde: Palác Akropolis
Kdy: 20. září
Vstupné: 281 Kč

Na druhém ročníku Liveurope Festivalu se představí sedm evropských hudebních projektů. Bude mezi nimi slovenská kapela Bad Karma Boy, nu-punková parta Indian Askin, producent a multiinstrumentalista Bruno Belissimo, nebo Martin Devoldere skrývající se pod pseudonymem Warhaus, který mimo jiné působí i jako zpěvák a kytarista dark indie popové kapely Balthazar.

Blank Banshee

Kde: Brno, Kabinet Múz
Kdy: 20. září
Vstupné: od 180 Kč

Blank Banshee, průkopník žánru vaporwave, míří do Kabinetu Múz. Bude to  e s t e t i c k ý.

Waxahatchee + Allison Crutchfield

Kde: Praha, 007 Strahov
Kdy: 20. září
Vstupné: 270 Kč

Dvojčata KatieAllison Crutchfield se v roce 2007 posluchačům představily jako pop punkové uskupení P.S. Eliot. Kapela se rozpadla v roce 2011 a každá ze sester si šla svou vlastní cestou. Katie založila indie rockový projekt WaxahatcheeAllison se stala součástí kapely Swearin‘, která ale v roce 2015 ukončila své působení. Allison tak nastartovala sólovou dráhu.

Music Infinity: Atomnation

Kde: Praha, Palác Akropolis
Kdy: 22. září
Vstupné: od 330 Kč

Na následujícím pokračování akce Music Infinity se představí holandský label Atomnation. Značka, vydávající sofistikovanou klubovou hudbu, do Prahy vyšle dva zástupce. Prvním z nich bude Deltawerk se svým debutem Passages. Jako druzí se představí Jonatan NilssonLudvig Stolterman, vystupující pod pseudonymem Gidge.

Mark Knight

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 22. září
Vstupné: 355 Kč

Pokud tě baví house, tak si akci, na které zahraje Mark Knight, rozhodně nenech ujít.

Darkshire

Kde: Praha, 36 Underground
Kdy: 22. září
Vstupné: 429 Kč

Akce Darkshire je zaměřená na elektronickou hudbu, především na žánr drum and bass. Na aktuálním Darkshire, který se koná v pátek v klubu 36 Underground, se za pult postaví Mefjus, Forbidden Society, DJ Pixie, Gancher & Ruin, Schmidoo, A-Cray, Houbass, PMDR, N:Force, BeesuCasper. Vstupenky za 429 Kč si můžete koupit na oficiálních stránkách akce.

Reiner Zonneveld

Kde: Brno, Fléda
Kdy: 22. září
Vstupné: 320 Kč

Producent a DJ Reiner Zonneveld představí na Flédě svou desku Megacity Servant.

Falcon Burns Fest

Kde: Sokolov
Kdy: 23. září
Vstupné: 200 Kč

Falcon Burn Fest je hardcore punk festival, který chce návštěvníkům představit zástupce českého post metalu, crustu a hardcore punku. V Sokolově tak vystoupí například Ravelin 7, Gattaca, nebo Kaczynski. V rámci doprovodného programu navíc proběhne i přednáška na téma Komodifikace českého punku/hardcoru na počátku 90. let a rezistence vůči ní od Ondřeje Štěpánka.

Smack

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 23. září
Vstupné: od 351 Kč

Smack pokřtí svoji novou desku Terapie. Připrav se na mosh pit.


Zdroj úvodní fotografie: oficiální facebooková stránka Blank Banshee

Zdroj miniatury: oficiální facebooková stránka DJ Shadow

Zdroj videa: youtube.com

 

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář