Redaktoři testují lahve Econea

Design / 18.10.2017

O tom, že pravidelný pitný režim je důležitý, se zmiňovat nemusíme. My jsme ale otestovali lahve, které vám k tomu pomohou.

Lahve Equa

Tato značka nabízí minimalistický design, funkčnost a originální výrobu. Lahve jsou ručně foukané a přináší kvalitní řemeslné zpracování. Kladou velký důraz na ergonomii – dobré držení a pohodlné pití díky širokému hrdlu. Výhodou je nerezové víčko se silikonem, přes které nepronikne ani kapka.

Lahve jsou z vysoce odolného skla a snadno se udržují. Dobře se myjí a mohou se dávat i do myčky. Neobsahují žádné ftaláty ani jiné škodlivé látky. Na stránkách econea.cz naleznete i další ekologické lahve v mnoha variantách i barevných provedeních, ale také příslušenství, třeba speciální kartáč pro ještě lepší čištění vnitřku lahve.

Redakce testuje

Měsíc jsme pro vás poctivě testovali dvě lahve a nyní přinášíme recenze. Konkrétně jsme si vzali na starost Equa ActiveEqua Stardust Infinity. Přinášíme vám názory a zkušenosti. Jak u nás obstály?

Lahev Equa Active – mátová  očima redaktorky Veroniky

Vybrala jsem si Equa Active, protože nabízí silikonovou ochranu, která zabraňuje rozbití a chrání ji při náročnějších aktivitách. Hned první den jsem se ji rozhodla otestovat na celodenním výletu. Vzala jsem ji s sebou na Ještěd a do zábavního parku IQlandie do Liberce.

Celý měsíc jsem ji měla u sebe, ať jsem šla kamkoliv – do města na nákup, nebo jen na procházku se psem.

Na lahvi se mi líbí, že má nepropustné víčko, takže jsem se nemusela bát, že mi v kabelce či batohu vyteče voda. Navíc má široké hrdlo o průměru 3,5 cm, tudíž se z ní opravdu dobře pije. Navíc oceňuji, že je nejen praktická, ale má i zajímavý minimalistický design.

Jediné, co postrádám, je poutko, abych si ji mohla zavěsit na ruku a volněji se pohybovat, když ji nesu. Jinak jsem na ní neobjevila jedinou zápornou vlastnost. Za mě je to opravdu vhodná lahev, která se dá využít kdykoliv, ať už jdu do města, nebo na výlet.

Lahev Equa Stardust – Infinity očima redaktorky Terezie

Nesuď knihu podle obalu, říká se, ale v tomto případě je užitečnost této láhve přímo úměrná designu. Stardust Infinity jsem si vybrala právě díky jedinečnému mystickému designu, který je inspirován nesmírnem v našich životech, proto infinity. A hvězdný prach, stardust, do něhož je láhev zahalená, má zase navodit atmosféru snů. Překvapila mě hned po rozbalení a ještě s tím nepřestala.

Equa Stardust - Infinity

Equa Stardust – Infinity

Láhve Equa mají spoustu pozitivních vlastností. Opravdu pomohou dohlížet na pravidelný pitný režim, sama jsem toho důkazem, protože pít vodu z této láhve mě zkrátka baví.

Další kladnou věcí je borosilikátové sklo, ze kterého je láhev vyrobena, díky kterému se zdá, že voda lépe chutná. Hned první doušek vás ale opravdu překvapí. Zkusila jsem pro vás i něco náročnějšího. Určitě se vám už stalo, že jste na několik dnů zapomněli na plastovou láhev s vodou, fajnšmekři možná i s ovocem. Znalí ví, že takovou láhev můžete rovnou vyhodit, protože se stává nepoužitelnou. Ovoce s vodou projdou kvašením a láhev je hned cítit. Zkusila jsem to s Infinity. Překvapila mě. Žádný zápach a voda chutná stále skvěle.

Jak už zmiňovala Veronika u své Active, i má láhev je doplněna o široké hrdlonepropustné víčko, díky kterému se nemusím bát o své kabelky nebo cestovní tašku, a silikonový pásek, který láhev chrání před zbytečném oboucháním.

Equa Stardust - Infinity

Equa Stardust – Infinity

Ačkoliv se zdá, že je má Infinity absolutně bezchybná, jednu chybičku jsem přece jen objevila. Při běžném každodenním používáním vám ani nepříjde, že je láhev vyrobená ze skla. Vůbec to nevadí, protože borosilikátové sklo patří k těm lehoučkým. Ale pokud rádi běháte jako já, doporučuju ji na běh nebrat. Na druhou stranu je pravda, že někteří při běhu rádi posilují, v tom případě radím vzít hned dvě a sportem ku zdraví.

Equa Stardust - Infinity

Equa Stardust – Infinity

Vyměňte jednorázové PET lahve za kvalitní a designové lahve. My už jsme to v redakci udělali.

Více o ekologických lahvích naleznete na oficiálních stránkách econea.cz.

Zdroj obrázků: Veronika Hájková a Terezie Pelikánová

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Autorka je absolventka vysoké školy, pocházející z historického města Kutná Hora. Redaktorka v sekci Design a Literatura, kavárenská povalečka a milovnice dobrého vína. Největším snem je navštívit Island, nebo San Francisco.

Zanechte komentář