Přehled recenzí aneb Herní nálož prázdniny 2017

Technologie / 28.12.2017

Autor:

Co jsme již recenzovali a na co se chystáme? Kterým hrám můžeme udělit řádné ohodnocení?

Vydavatelé her v ČR:

Cenega – Warhammer 40.000: Dawn of War 3, Dragon Quest Heroes II, Lego City Undercover, Injustice 2, Prey, 

Comgad – Farming Simulator 18 PS Vita

Sony ČR – Farpoint, Patapon Remastered

Playman – Micro Machines World Series, Agents of Mayhem

Pokračujeme v našem přehledu recenzí her! Nyní vás čeká opravdu nadupaný souhrn všeho, co jsme hráli. Na své si přijdou opravdu všichni. O prázdninách jsme se pro vás pustili do bojovek, rychlých aut, akčních šíleností, prostříleli se bandou emzáků, zachránili svět a mnoho dalšího.

Warhammer 40.000: Dawn of War 3

Kvalitní strategie, která sice nenaplňuje kvality prvního ani druhého dílu, ale jde si svojí vlastní cestou. Nemusí se líbit fanouškům předchozích dílů, ale rozhodně si najde své vlastní. Opět se vrátilo stavění základen, i když v hodně omezené míře a větší armády spolu s hrdiny. Kampaň jsem odehrál pomalu v jednom kuse, do multiplayeru se mi již moc nechtělo. Hra rozhodně neurazí, ještě když je kvalitních strategií velice pomálu.

Dragon Quest Heroes II

Japonská rubačka, která má něco do sebe. Pokud máte rádi hry podobného typu jako je Dynasty Warriors, akorát v malovaném a kouzelném světě, budete jako ryba ve vodě. Hra by mohla být zábavná i pro nefanoušky japonských her, když nebudete brát v potaz typicky jednoduchý příběh spousty řečí o ničem. Japanofilové budou v sedmém nebi.

Lego City Undercover

Kvalitní lego počin, který si hráči Nintenda Wii U užili už před několika roky. Nyní se dočkali i všichni ostatní. Fanoušek lego her bude rozhodně nadšený. Jedná se snad o první lego hru, která se lépe hraje v jednom, jelikož postava ovládá všechny potřebné schopnosti a nepotřebuje žádnou pomoci. Je to prostě takové kostičkované GTA.

Micro Machines World Series

Micro Machines World Series rozhodně nedělá svému předchůdci ostudu, ale nenaplňuje možný potenciál. Nejvíce zamrzí nepříliš nápadité mapy a celkově menší obsah. Největším hřebíčkem do rakve je nedostatek hráčů na serverech.

Agents of Mayhem

Jednoduché, zábavné, šílené a trochu komiksové, takhle jednoduše by Agents of Mayhem šli popsat. Hra nabízí přesně to, co od ní hráči očekávali. Šílenou zábavu v komiksovém pojetí kladných hrdinů spojené do jedné organizace. Pokud sháníte hru, u které se vydovádíte podobně jako tomu je u Saint Row nebo třeba Just Cause, budete nadmíru spokojeni.

Farpoint

Farpoint je jednou z těch nejlepších her, které se na PS VR dají sehnat. Určitě koupě nebudete litovat a rozhodně stojí zainvestovat do speciálního ovladače, jelikož bez něj je zážitek pouze poloviční. Bohužel hra nenabízí více možností, což jí hodně ubírá na kvalitě.

Injustice 2

K tomuhle není potřeba ani nic říkat. Vývojáři bojové hry opravdu umí a od předělávky Mortal Kombat v roce 2011 a následně první Injustice, je každý díl skvostný. Každý milovník bojovek by tuhle hru měl mít. Hra naplnila své očekávání a více netřeba dodávat.

Prey

Vývojáři zde splnili vše, co slíbili, do posledního puntíku. Hutná atmosféra, chytlavá hratelnost a slušná herní doba. Grafické zpracování trochu pokulhává, ale jinak hra nabízí přesně to, co od ní čekáte. Takže nabít zbraně a hurá na střílení emzáků a objevování tajemného příběhu.

Farming Simulator 18 PS Vita

Farming Simulator 18 je rozhodně velice zábavnou hrou na cesty, zkrácení dlouhých chvílí při čekání. Nebo oddechu na chalupě, kde nemáte přístup k velkým konzolím či PC. Rychlejší proces růstu plodin a rychlejší hospodaření mi přišlo velice povedené a vyladěné, klidně bych to uvítal i u verze pro PC, kdy člověk nemá tolik času. Jen je škoda malého obsahu a nepříliš vábného prostředí pro vaše farmaření.

Patapon Remastered

Kombinace strategické a rytmické hry, to je Patapon. Tento mix žánrů rozhodně nesedne každému, hlavně kvůli důrazu na rytmiku, kdy musíte mačkat tlačítka do rytmu, jinak vaši malincí kuliočka nic nedělají. Pokud však máte rádi tyto typy her, tak se budete neskutečně bavit a rozhodně ji z hlavy dlouho nedostanete „pata pata pata pon“, „pon pon pata pon“.

Zdroj všech obrázků: archiv vydavatelů her

Mateu Pejsar

Mám rád knihy, filmy, hry, auta, hudbu, nejnovější technologie a dobré jídlo. To je také důvod, proč zrovna o některých těchto věcech píši.

Zanechte komentář