Praha nabízí další jedinečnou výstavu

Design / 30.9.2017

Pokud jste milovníci bot a nejrůznějších extravagantních kousků, nesmíte si nechat ujít tuto výstavu. Jedná se o jedinečnou expozici v Praze, která je k vidění pouze do listopadu.

Výstava zahájena

Nenechte si ujít jedinečnou výstavu španělského umělce Manola Blahnika, která skýtá na dvě stě vybraných kusů z jeho obuvnické tvorby.

Manolo Blahnik je 74letý španělský módní návrhář s českými kořeny. Nejvíce se proslavil dámskou obuvnickou tvorbou, pro níž je typický elegantní jehlový podpatek. Obouvá osobnosti z celého světa, mezi nimi nejen celebrity, ale i aristokraty. 

Kdy a kde

od 11. srpna máte možnost navšítvit jedinečnou výstavu s názvem The Art of Shoes. Ta se nachází v Museu Kampa na Praze 1. Celá expozice bude dostupná až do 12. listopadu.

Základní vstupné stojí 280 kč, lístky si můžete koupit například tady.

Prohlédněte si, jak vypadala březnová výstava v Rumunsku:

Na co se můžete těšit

Výstava je pojatá retrospektivně a nachází se zde přes 212 různých typů bot. Všechny jsou vytvořeny z nejlepších materiálů a mnoho z nich se pyšní ruční prací. Kromě samotných bot jsou vystavovány také originální kresby, podle kterých boty vznikaly.

K vidění je také unikátní ručně vyrobený pár bot inspirovaný českou kulturou, tradicemi a folklorem. Ten je zdoben fuchsiovými pompony a více než stovkou křišťálů. Boty vznikly v umělcově dílně v Praze, právě k příležitosti této výstavy. Vyráběly se měsíc a jsou na nich k vidění speciální lustrové ověsy. Boty nejsou na prodej, ale jsou taktéž vystaveny. Mají své speciální místo pod lustrem Marie Terezie v hodnotě 5 milionů korun, který se nachází v pražské Rytířské ulici v Preciosa flagship store.

 

Ukázka umělcovy tvorby dámské i pánské obuvi.

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj úvodní fotografie: facebook.com/manoloblahnikofficial

Zdroj ostatních fotografií: manoloblahnik.com

Zdroj videa: youtube.com

Více nejen o umělcí se dozvíte například na jeho oficiálních stránkách.

Štítky

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Autorka je absolventka vysoké školy, pocházející z historického města Kutná Hora. Redaktorka v sekci Design a Literatura, kavárenská povalečka a milovnice dobrého vína. Největším snem je navštívit Island, nebo San Francisco.

Zanechte komentář