Rok srozumitelných nedorozumění v Komorní scéně Aréna

Divadlo / 9.9.2017

Komorní scéna Aréna, trojnásobná držitelka ocenění Divadlo roku, představuje sezónu 2017/18, jejíž název tentokrát zní Rok srozumitelných nedorozumění.

„Náš každodenní život je plný nedorozumění a někdy si můžeme myslet, že nedorozuměním je i celá naše existence, když se rodíme, abychom nakonec zemřeli. Přesto se stále pokoušíme porozumět sami sobě i světu, ve kterém žijeme. Někdy jdeme dokonce tak daleko, že se náš svět pokoušíme učinit o něco srozumitelnějším. A právě tato snaha už od počátků divadla inspiruje dramatiky, aby ji ve svých hrách zachytili, a také se stala kritériem pro výběr čtyř titulů nové sezony,“ vysvětluje název sezóny dramaturg Tomáš Vůjtek.

České i světové premiéry

Komorní scéna Aréna během této sezóny opět uvede čtyři nové inscenace, přičemž jedna z nich bude i českou a světovou premiérou. Diváci se mohou těšit na Vyrozumění Václava Havla v režii Vojtěcha Štěpánka (premiéra 2. října 2017), Tři sestry A. P. Čechova v režii uměleckého šéfa Ivana Krejčího (premiéra 6. ledna 2018), zbrusu novou hru Chacharije Tomáše Vůjtka a Janusze Klimszy, který bude i jejím režisérem (premiéra 24. března 2018) a Zabijáka Joe Tracyho Lettse, kterým se poprvé v Aréně představí režisér Jiří Pokorný (premiéra 26. května 2018).

Nová i stálá jména

Režisérská jména příští sezóny zůstávají – až na jedno – stejná jako v předchozích letech. Vedle uměleckého šéfa Ivana Krejčího a stálého hosta Janusze Klimszy se potřetí do Arény vrátí Vojtěch Štěpánek. Zcela novým setkáním bude ale poslední inscenace sezóny, kdy se souborem bude poprvé zkoušet Jiří Pokorný.

Předplatné s překvapením

Jako každý rok i letos přichází Aréna v rámci předplatného s překvapením, tentokrát to bude speciální předplatitelská skupina. „V nabídce předplatného zůstává abonomá premiérové, sezónní, dopolední, vánoční a novoroční a novinkou příští sezóny bude tzv. speciální předplatné, které bude obsahovat balíček oceněných her Tomáše Vůjtka S nadějí, i bez ní, Slyšení a nejnovější Smíření,“ prozrazuje ředitelka divadla Renáta Huserová.

Předplatné je v prodeji do konce října 2017, speciální předplatné s tituly T. Vůjtka jen do 29. září 2017. I nadále mají majitelé všech typů abonomá nárok jak na finanční bonusy, tak na 10% slevu ve vinotéce U mostu vedle Komorní scény Aréna a 10% slevu v Čajovně u Sýkorova mostu.

Předplatné lze zakoupit přímo v pokladně divadla, on-line bankovním převodem a také v Ostravském informačním servisu.

Zdroj všech informací a fotografií: oficiální TZ divadla

Tereza Krčmová

Zanechte komentář