Boxerský zápas století

Sport / 1.9.2017

Autor:

Neděle, vyprodaná T-Mobile Aréna v Las Vegas a McGregor proti Mayweatherovi v nejsledovanějším boxerském souboji historie.

Conor McGregor, 29letý MMA bojovník, šampion UFC v lehké váze, který trénuje pod vedením prvního Ira (Johna Kavanagha), který získal hvězdný pás v brazilském jiu jitsu v jeho týmu SBG Ireland. Začínal se základním boxem, taekwon-dem, karatem, a kickboxem. V MMA se chlubí 21 výhrami a 3 prohrami.

Boom okolo McGregorovy výzvy byl obrovský. Mladý Ir čtyřicetiletého Američana vyzýval už dlouho, ale až v březnu tohoto roku byla výzva oficiálně přijata. „Vyzval on mě. A když mě vyzval, bude to podle mých pravidel. Vždycky box,“ vyjádřil se k celé věci Floyd.

To, že se bude jednat o oficiální zápas v boxu podle boxerských pravidel, oznámili účastníci v červnu na svých twitterových účtech.

Nejsledovanější boxerský souboj historie.

Souboj lámal rekordy na všech frontách

Nejenom, že sledovanost dosáhla neskutečných výsledků, celý souboj přitáhl k obrazovkách davy a davy diváků. Všichni si tam totiž našli své. Ať už to byli mužští fanoušci, kteří jsou příznivci tohoto sportu, nebo ženy, které k přenosu přitáhli dva krásní muži z ringu.

Celé tohle šílenství navíc vytvořilo skvělou reklamu boxu samotnému, který se v poslední době neřadí zrovna mezi nejatraktivnější sporty.

Co se financí týče, oba aktéři si mezi sebou rozdělili částku 300 milionů dolarů, na výsledek nedbaje, což je v přepočtu asi 6,5 miliardy korun.

Americkou hymnu, která zazněla hned po té irské, odzpívala Demi Lovato.

Floyd Mayweather Jr., je v jeho 40 letech už bývalým americkým boxerem. Je zapsán v Guinnessově knize rekordů, jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky. Ve své kariéře vybojoval 50 zápasů a všechny vyhrál, z toho 26 knockoutem.  

Mládí vs. Zkušenosti

Různé výhody byly na obou stranách. Zatímco McGregor byl na tom lépe po fyzické stránce, kdy s jeho výškou, váhou a délkou rukou, díky které měl tím pádem delší dosah, měl určitou výhodu. Mayweather naopak se svými zkušenostmi, jakožto neporažený boxer (49 vítezství a 0 porážek), byl jasným favoritem bookmakerů.

Roli mohl hrát i fakt, že se celý souboj konal podle boxerských pravidel, tudíž to bylo pro mladého Conora o něco náročnější, jakožto pro bojovníka ve smíšených bojových umění. Boxovalo se na 12 tříminutových kol, co bylo ale netradiční, byly 8uncové rukavice, jelikož běžně se v této váhové kategorii boxuje v 10uncových. To byla menší výhoda pro McGregora, který je z MMA zvyklý na ještě menší kousky.

Floyd Mayweather (vlevo) a Conor McGregor (vpravo).

Byla to parádní podívaná

Neporazitelný boxer se nenechal zahanbit ani tentokrát a zápas nakonec ukončil ještě před limitem takzvaným K.O. a připsal si tak padesáté vítězství, kterým už nadobro zakončil svou boxerskou kariéru. I přesto oba sportovci nabídli divákům skvělý souboj, a snad i delší, než se ze strany McGregora očekávalo. MMA bojovník se statečně držel až do desátého kola, kde už na něm šlo vidět, že je značně vyčerpán. Přesto všechno ale po zápase tvrdil, že byl v pořádku a rozhodčí se s ukončením unáhlili. Mayweather svému soupeři za celý jeho výkon vysekl poklonu.

Zdroj fotografií: UK Telegraph, CNN

Tereza Hrubá

Tereza Hrubá

Nenapravitelný snílek, věřící, že spasí svět, napíše knihu a jednou nahradí Zárubu v jeho komentátorském křesle. A proto studuje žurnalistiku, pravidelně kouká na hokej a v počítači má nespočet rozepsaných kapitol.

Zanechte komentář