4 pravidla pro degustaci vína

Na talíři / 2.9.2017

Autor:

Degustování vína ve vinném sklípku je zážitek, který si mnoho lidí pravidelně dopřává.

Dostane se jim totiž nejlepšího vína, rozšíří si obzory a užijí si dokonalou intimní atmosféru. Degustace vína však má svá přísná pravidla. Pokud máte v plánu vinný sklípek navštívit, není od věci si zopakovat etiketu.

Na co nezapomenout?

1. Příprava

Jazyk je schopný rozeznat pouze 5 základních chutí, zbytek „chutnáme“ nosem. Určitě tedy na degustaci nechoďte nachlazení a s rýmou – vína by vám totiž potom chutnala téměř stejně. Vynechte také pikantní a velmi aromatická jídla, která by ovlivnila vnímání chutí. Stejně nevhodné je i kouřit těsně před ochutnáváním.

2. Zrak a čich

Degustace má jasně daný postup. Jakmile dostanete skleničku s nalitým vínem, začít jej ihned pít je velkým prohřeškem proti etiketě. V první řadě se víno zkoumá – zda je čisté a čiré, jestli neobsahuje kal či jiné nečistoty. Jakmile zjistíte, že je víno v pořádku, přistupuje se k přivonění. Vždy si přičichněte k okraji sklenice, ne doprostřed. Jestliže nic necítíte, se skleničkou jemně zatočte, aby se uvolnilo aroma.

3. Ochutnávejte

Pokud usoudíte, že víno skvěle voní i vypadá, můžete ochutnávat. Chybou by však bylo lokat či vypít na ex celou sklenici. Vína si dejte malý doušek, poválejte jej na jazyku a vnímejte rozmanité spektrum chutí, které nabízí. Můžete rozeznat ovocné tóny, zemitost – ti zkušenější potom rozeznají, jak bylo víno zpracováno. Poslední tečkou je dochuť, kdy se chuť vína mění a nabídne jiný pohled.

4. Nepsané pravidlo

Bývá zvykem, že degustace má jasně dané pořadí, v jakém se víno pije. Nejprve se ochutnává bílé víno, později růžové víno, ze kterého se plynně přechází na víno červené. Také je důležité kvůli chuťové komplexnosti prvně degustovat suchá vína a až později vína sladká. Po každém ochutnávání také nezapomínejte neutralizovat chuť v ústech. To nejlépe uděláte popíjením vody nebo konzumací bílého pečiva.

A nyní se můžete vydat do víru vinných sklepů bez obav, že si utrhnete ostudu. Hlavně tedy mějte na paměti staré moudro „méně je někdy více“. Přece jen, pravidelně ochutnávaná vína prokládejte čistou vodou, ať si užijete ten správný požitek ze všech předkládaných vzorků.

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Generace21

Generace21

Zanechte komentář