Exit game Ostrava – zajímá vás nový fenomén současnosti?

V obraze / 2.9.2017

Autor:

Hitem dnešních dnů se staly únikové hry, a pokud jste z Ostravy, pod heslem „Exit Game Ostrava“ najdete několik možností, kde si je zahrát.

Proč je tento typ her tak v kurzu? Jejich kouzlo spočívá v tom, že vás úplně pohltí. Princip hry je jednoduchý: tým o dvou až šesti hráčích se ocitá v zamčené místnosti, úkolem je najít cestu ven během vyhrazených šedesáti minut. Není to však jako pevnost Boyard, fyzicky náročné či odpudivé, nikam nešplháte, ani nemusíte sahat pro klíč do akvária plného hadů či jiné odpudivé havěti. Ne, ničeho takového se nebojte, tady jde o logickou úvahu. Indicie, jak se z místnosti dostat, vám poskytne vyřešení různých hádanek a rébusů.

Exit game Ostrava – S čím se potkáte

Najít můžete výběr z mnoha únikových her, a že v zamčené místnosti bude přichystáno k vyluštění pár indicií, to už je vám jasné. A jaké přesně? Tak přímo šifra mistra Leonarda to nebude – nebo ano? Ježek v kleci jako v Rychlých šípech? I to může být. Rozhodně čekejte hlavolamy, rébusy.., a když je vyřešíte, za odměnu budete smět odejít. Ale ničeho se nebojte a troufněte si, operátoři hry vás kdyžtak odemknou zvenku. To je taková jejich – i vaše – pojistka, nechcete tam přece zůstat navždy. Ani oni vás tam nechtějí nechat napořád, potřebují tu místnost pro další hráče!

Kolik vás má být

Hru mohou hrát dva lidé, maximálně se pouští šest hráčů. V žádném případě nechoďte sami! Nestihli byste to a hra je vymyšlená pro radost z úspěchu, určitě není cílem ve vás vzbudit dojem vlastní nedostatečnosti. Přesvědčit se, proč nechodit sami můžete zde. Máte být tým, tedy dva lidi nejméně. Tvůrci hry říkají, že maximální počet hráčů může být šest, a oni opravdu vědí, o čem mluví. Nejde o to, že byste se do místnosti nevlezli, ale o to, že při počtu účastníků vyšším než šest klesá výkonnost týmu jako takového. A to není cílem. Máte pouhou hodinku na to, abyste vyřešili všechny úkoly a dostali se ven bez pomoci zvenku.

Co vám to přinese

Přinese vám to zábavu, které propadnete. Více si poslechněte zde. Protože je to týmová hra, můžete počítat s tím, že se vaše partička pořádně semkne. Jestliže jste byli dobří kamarádi, teď budete ještě lepší. Jste-li rodina, budete to mít snazší v tom, že se dobře znáte a můžete si úkoly rozdělit. Obvykle totiž není třeba jít krok za krokem, protože se dá se řešit víc hádanek najednou. Ale v obou případech počítejte s tím, že o téhle hře budete mluvit ještě dlouho potom.

Co vám to vezme

O co hrou přijdete? O hodinu času, který tomu budete věnovat. A věřte, že to bude nejkratší hodina vašeho života! Určitě znáte relativitu času, a jak ta si s námi umí zahrát. Sedíte ve škole, přednášející je nudný až k smrti, vy se těšíte na rande a kontrolujete si na mobilu čas každých pár minut – tehdy se to vleče jako ten příslovečný šnek. Na druhou stranu známe všichni situace, kdy nestíháme a ta stejná hodina, která ve škole byla tak dlouhá, je najednou kratinká jako pět minut. Tak tady vás čeká ta druhá varianta, čas jako kdyby dostal křídla motýlí, doslova uletí. Nestačíte se ani pořádně rozkoukat a hodina bude pryč.

Co ještě vám to vezme

Úniková hra vás bude stát pár peněz, ale žádný vítr v peněžence nečekejte. Protože hra je pro víc hráčů, náklady se rozloží. Nefunguje to tedy tak, že vy platíte plnou cenu za celou hru a ten druhý (a třetí a čtvrtý), co s vámi přijde, platí totéž. Cena je stanovená za osobu a klesá s počtem hráčů. A to je příjemné.

Možná namítnete, že vy jste rodina, peníze jdou z jedné kapsy, a tak se vám to vlastně prodraží. Na to je jednoduché srovnání: Už jste byli jako rodina v restauraci, kde špatně vaří? Určitě, to už se přihodilo každému z nás. A kolik vás to stálo? Stálo vás to strašně moc, protože to byly vyhozené peníze. A to se vám s únikovou hrou stát nemůže, protože v tomhle smyslu je „uvařená“ skvěle!

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Generace21

Generace21

Zanechte komentářVaše názory

  • Vlasta Řenčová

    Tak to chci rozhodně vyzkoušet! Jen škoda, že je to až v Ostravě.. 😀