Adrenalinové zážitky jsou stále populárnější

Sport / 24.8.2017

Adrenalinové zážitky již nejsou nic nevšedního, naopak jsou opravdu dostupné. A to nejenom cenově.

Ptala jsem se nedávno kamaráda, co dostal ke kulatým narozeninám. Tandemový seskok. Kolegyně nám zase před pár dny poutavě vyprávěla o tom, jak letěla v balóně. Také jste měli pocit, že seskoky padákem, tandem či let balónem je něco šíleně organizačně složitého? Pokud jste, stejně jako já, byli v tomto úplně nedotčení, vyvedu vás z omylu (jako jsem vyvedla sebe).

Adrenalinové zážitky nejsou již ničím neobvyklým. Jsou nabízeny už skoro na každém rohu republiky, nemusíte tedy nikam složitě jezdit a ani cenově se nemusíte bát, že by vás zážitek stál celou výplatu. Navíc veškerá organizace je vždy na dané společnosti a vy si prostě jen užijete den.

Let balónem je i pro strašpytle jako já

Mám strach z výšek i strach o sebe. Na druhou stranu mě však vždycky lákalo vidět svět z výšky i jinak než z letadla. Určitě bych tedy ráda absolvovala let balónem. Vidět místa, které znáte z ptačí perspektivy, to ticho a klid. Pokud hledáte vhodný zážitek nebo dárek, ale nejste si jistí, kolik adrenalinu obdarovaný zvládne, lety balónem jsou skvělým řešením.

Pro let balonem platí velmi přísné meteorologické a bezpečnostní podmínky. Není se tedy čeho bát.

Tandemové seskoky pro větší odvážlivce

Na adrenalinový seskok padákem se sice ještě necítím, ale s ověřenou společností, vyškoleným instruktorem a jasně danými bezpečnostními podmínkami bych se asi nechala přemluvit. Na stránkách www.leteckezazitky.cz jsem například našla, že využívají zahraniční padáky vybavené nejmodernějším automatickým záchranným přístrojem Cypres, který dokáže sám vyhodnotit situaci a otevřít záložní padák bez zásahu parašutisty. Navíc vás připraví i na nestandardní situace a každý z instruktorů absolvoval nejméně 6 000 skoků. To by mě asi uklidnilo natolik, abych si užila těch 50 vteřin volného pádu a až 10 minut letu na otevřeném padáku. Přistání do klína tandempilota už by byl jen příjemný bonus.

Nebojte se a prožijte něco, na co budete vzpomínat celý život. Vyzkoušejte zážitkový let balónem či tandemový seskok a nezapomeňte nám dát vědět, jak jste si to užili.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Zdroj videa: youtube.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář