Energičtí X Ambassadors vyprodali Roxy

Hudba / 24.8.2017

Americká kapela X Ambassadors sklízí po celém světě samý úspěch a u nás ho mají bezpodmínečně zaručen. Jejich pražský koncert v Roxy se vyprodal do posledního lístku.

Indie/pop rocková čtveřice X Ambassadors se u nás poprvé ukázala loni na festivalu Rock for People, kde se jim podařilo zanechat opravdu silný dojem. Pánové totiž svůj letošní sólo koncert, který se odehrál 21. srpnaRoxy, vyprodali. Ještě před samotným začátkem byla nemalá sháňka po vstupenkách.

Svou hudební kariéru odstartovali v roce 2009 a od té doby vydali několik EP i samostatných tracků. Poměrně nedávno kapela vydala své debutové album VHS (2015), které se dokonce dočkalo i druhé verze VHS 2.0, ke kterému přidali dalších pět nových skladeb. Momentálně usilovně pracují na druhé desce, z níž představili tři písničky jako malou ochutnávku pro nedočkavé fanoušky. Několik novinek také zahráli během pražského koncertu.

X Ambassadors si doteď stihli zahrát po boku Imagine Dragons, Muse, The Lumineers nebo Panic! At The Disco. Dva singly, Litost a Unsteady, se dokonce staly soundtracky ve filmech The HostMe Before You.

Před vystoupením předskokana Jordana Mackampa

Volba předskokana se pánům ze Spojených států opravdu povedla. Českým fanouškům se představil talentovaný muzikant, Jordan Mackampa, přezdívaný trubadúr.

Tento folkový umělec opravdu mile překvapil, přestože se žánrově míjel. Předvedl totiž skvělou hru na akustickou kytaru i příjemný vokál. Publikum s ním ochotně spolupracovalo a atmosféra se po zbytek večera jen zlepšovala.

Jedinou výhradou k jeho vystoupení byla jeho délka. Jordan bohužel na pódiu moc dlouho nezůstal, i když se mu z publika dostávalo velké pozornosti. V Praze se mu podle všeho líbilo, tak snad příště.

Na příchod hlavní hvězdy večera jste si však chvilku počkali. Mezi koncerty uvedených interpretů vznikla zdlouhavá díra, během níž někteří začínali nervózně přešlapovat. Obecenstvo je už dychtivě volalo, ale X Ambassadors si dávali na čas. Avšak v momentě, kdy členové skupiny přišli na stage, se klubem prohnal jekot fanoušků. Kapela neotálela a hned spustila první písničku, Jungle z alba VHS.

Pro zpěváka Sama Harrise je charakteristická nepřehlédnutelná stylizace do rockové hvězdy a jeho vokál, jehož výšky by mu mohl kdekdo závidět. Avšak vyznačuje se ještě něčím, a to hraním na saxofon, což je plus pro milovníky instrumentální hudby. Ihned při příchodu se nadšeně vítal s fanoušky v první řádě a po celý koncert s publikem udržoval kontakt.

X Ambassadors v Roxy

V kapela však není jen jeden Harris, ale rovnou dva. Casey Harris se mezi ambasadory přidal i přes nepřízeň zdraví. Má totiž senior-loken syndrom, kvůli němuž je slepý. I přes zrakové postižení je vynikajícím pianistou a na koncertu v Roxy předvedl i sólo na klávesy, během něhož mnohým klesla čelist. Casey Harris se stal pro mnohé umělce příkladem, že i s postižením se dá dosáhnout úspěchu. X Ambassadors jsou totiž momentálně jednou z nejžhavějších kapel.

Téma fyzického postižení se objevuje také v jejich textech. Například skladby Hoping či Renegades jsou na tomto tématu postaveny. Sama kapela je i zastáncem lidských práv a snaží se svou tvorbou podpořit “odpadlíky” společnosti.

V průběhu večera zpěvák oznámil, že kytarista Noah Feldshuh má narozeniny a poprosil tak obecenstvo, jestli by mu mohli zazpívat narozeninovou píseň a to v češtině. Celý sál se rozezněl na oslavu narozenin Feldshuha.

Naprosto největší ohlas dostal hit Unsteady. Stejně jako u songu Hoping se rozsvítily telefony a nadšení fanoušci zpívali spolu s kapelou. Konce písně dokonce za Sama Harrise i dozpívali.

Na závěr zahráli jeden z jejich dalších hitů, Renegades, díky němuž si vysloužili nominaci na Billboard Music Awards v kategorii Top Rock Song, avšak publikum je poté neúprosně volalo zpět. X Ambassabors se tak vrátili a odehráli rovnou dva songy.

Prvním přídavkem se stala doposud nezveřejněná novinka z chystaného alba, Joyful, a jako úplně poslední zazněla píseň Unconsolable, jenž je jejich vůbec první vydanou skladbou.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videí: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář