Ještě to nekončí a už nezačíná…

Hudba / 23.8.2017

Verše z písničky Sluníčko dokáží zcela podtrhnout atmosféru středečního večera v Praze. Kultovní jesenická kapela Priessnitz odehrála další nezapomenutelný koncert. 

Datum: 16. 8. 2017

Místo konání: Tiskárna na Vzduchu

Kapela: Priessnitz

Existuje opravdu málo českých skupin, během jejichž koncertu se komplet celé obecenstvo dokáže ujmou zpěvu celých slok. Bylo tomu například u hitovek Dotkni se mě, Děláže nebo také u novinky Žena. V několika chvílích se dojatý frontman Jaromír Švejdík pozastavil a přenechal plynutí písní na fanoušcích, kteří texty znali nazpaměť i bez pomoci kapely. Takovéto momenty opravdu vytvářejí zážitky na celý život.

Priessnitz vydali své nejnovější album Beztíže na podzim v minulém roce, a i když se časová prodleva mezi novým počinem a předcházející deskou Stereo protáhla na deset let, fanoušci stále jen přibývají. Jedná se totiž o natolik charismatickou českou skupinu, že se každému již při prvním poslechu vryje do paměti a chytne za srdce. Kdo ví, zdali je to jejich nenapodobitelně osobitými a chytlavými texty, skvělou melodií či úžasnou souhrou všech šesti členů. Či vším dohromady.

Tato jesenická skupina se pyšní nebývale dlouhou historií. Na koncertních pódiích vystupuje téměř 30 let a na svém kontě má úctyhodný počet alb.

Kapela Priessnitz v Tiskárně na Vzduchu

Již od otevření dveří se plynule začali rojit nadšení fanoušci a nechybělo málo a Tiskárna by praskala ve švech. Naštěstí se jednalo o open air koncert, takže při téměř vyprodaném večeru jste se necítili jako v sauně. Naopak bylo lehce chmurnější počasí, což snad nikomu nevadilo. Buď jste se mohli zahřát nápojem či pohybem na prostorném parketu.

Trubka v podání Lukáše Morávka pokaždé vyzněla naprosto perfektně. Zajímavým efektem byla projekce na plátno za kapelou. V momentě, kdy už padla tma, se díky tomu vytvářely ještě zajímavější obrazce.

Avšak i nějaká ta výtka by se našla. Místy totiž pokulhávalo nazvučení, ale to se dalo v klidu přejít.

Setlist byl pochopitelně zaplněn nejvíce songy z aktuální desky, avšak rozhodně nechyběly ty největší hity jako je například píseň Ponedělí či Kdosi mi říkal. Pánové si, i přes viditelnou únavu hlavního zpěváka, střihli dvouhodinové vystoupení, které čítalo dva návraty na stage a několik přídavků. Tento koncert se Priessnitz natolik vydařil, že je publikum volalo dychtivě zpět.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář