Letní výzva sekce Na talíři: Co chceme zvládnout do konce prázdnin?

Na talíři / 22.8.2017

„Užijte si poslední volné měsíce naplno!“ tak zní heslo naší šéfredaktorky Martiny v srpnovém editorialu. V redakci sekce Na talíři jsme se rozhodli vzít to jako výzvu.

A to ne jen tak ledajakou výzvu. Abychom si opravdu užili druhou půlku prázdnin, rozhodli jsme se dát si na léto kulinářskou výzvu a pořádně rozpálit redakční kuchyni. Pojďte do toho s námi! Máme na to dva týdny!

Určitě máte také nějaký pokrm, který je pro vás výzvou. Vyzkoušejte recept, na který si dlouho brousíte zuby, nebojte se trochu experimentovat a nezapomeňte se s námi podělit o výsledek. A co je tedy tou výzvou pro nás?

Alice Jendelová

Jako výzvu na toto léto jsem si dala kynuté sladké knedlíky, protože ty podle mě prostě k létu patří. Už se nemůžu dočkat, jak projdu všechny své oblíbené kuchařky a vyberu ten správný recept. Nejraději bych se pustila do jahodových nebo meruňkových, ale uvidíme. Ráda bych je dělala s čerstvým ovocem. Už se těším, až si je naložím se šlehačkou a moučkovým cukrem přesně tak jako mi je dělala o letních prázdninách babička.

Adéla Svobodová

Bojových úkolů, které jsem si vytyčila pro toto léto, je hned několik. Po státnicích se konečně dostávám i k jiným činnostem, než je tupé zírání do papírů a už nic nebrání tomu, aby se má kuchařská vášeň opět rozhořela. Plán je tedy jasný: vyzkoušet přípravu domácích vaflí, objevit ten nejvychytanější recept na luštěninovou sekanou či karbanátky a vyrobit domácí majonézu. A abych to neměla moc jednoduché, vše bude navíc ve veganské verzi. Tak mi držte palce, ať sebe a své blízké (obrazně i doslova) neotrávím!

A do čeho se pustíte vy?

Silvie Ulrichová

Strašně ráda chodím na návštěvu k mé výborné kamarádce Gyorgyi. Pochází z Maďarska a ať už mi nabídne cokoli, chutná to prostě jinak, lépe. Nevím, čím to je. Mají to snad Maďaři v genech nebo mám jen štěstí na kamarádku? Naposledy jsem se rozplývala nad cheesecakem s jahodami…a ihned poté přišla redakční výzva. Jdu tedy do toho! Připravím ten nejlahodnější dortík, na který budou ti, co ho ochutnají, vzpomínat tak jako na první letní lásku.

Držte nám palce a sledujte nás, ať nepřijdete o výsledek. A ty vaše výsledky sdílejte na instagramu a nezapomeňte nás označit. Budeme se těšit!

Zdroj fotografií: pixabay.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

  • Vlasta Řenčová

    Držím palce! Ten cheesecake bych ochutnala. 😀 😀