Sezóna hokeje začíná! Máte už výbavu?

Sport / 12.8.2017

Léto je sice ještě pořád v plném proudu, ale hokejová sezóna začíná. Je na čase si pořídit nové vybavení.

Podle průzkumu je hokej nejsledovanějším sportem v České republice a třetím nejčastějším zimním sportem, který Češi provozují. Pomalu v každém městě se zimním stadionem najdete i hokejový tým. Za dveřmi je nová sezóna, takže je nejvyšší čas pořádně prohlédnout svoje bruslehokejky a popřemýšlet, co je třeba obnovit. Pokud však stále trochu tápete, jaké vybavení zvolit, máme pro vás několik tipů.

Jak vybrat hokejku

Jako první je samozřejmě důležité vybrat správné zahnutí hokejky. Tento krok je nejjednodušší, hůl vybíráte podle toho, kterou ruku máte níže. Podle ní pak zvolíte zahnutí doprava či doleva. Dalším podstatným údajem je tvrdost hokejky, kterou vyjadřuje číslo. Čím vyšší je, tím je hůl tvrdší. Tvrdost vybíráte podle výšky a váhy. Pro správné určení tvrdosti vám můžeme doporučit tabulku na stránkách společnosti BAUER, která je dlouholetým specialistou na hokejové vybavení. Posledním důležitým bodem je samotná délka hokejky. Obecné pravidlo zní, že délka hokejky by měla hráči dosahovat po bradu, pokud stojí na bruslích a hokejku má opřenou o špičku čepele. S délkou se ale dá pracovat pomocí prodloužení nástavcem či seříznutím. Vždy záleží na tom, co vám nejlépe vyhovuje.

Tak která je vaší favoritkou? Zdroj: bauerhockey.cz

Jak vybrat brusle

Samozřejmě je asi zbytečné mluvit o velikosti, ale u bruslí BAUER si můžete zvolit také užší či širší špičku brusle. Jediné, co je pro vás tedy podstatné, je střih. Lední brusle můžete vybírat ze třech produktových řad (stejně tak u hokejek) – Vapor, Supreme a Nexus. Vapor má střih brusle zkosený do tvaru V, v oblasti kotníku a paty je tvar normální, ale v oblasti prstů je brusle širší. Střih Supreme má anatomický obepnutý střih a Nexus je naopak tvarem objemný a rozšířený. Když vyberete vyhovující střih, doporučuje se u něj již zůstat a pouze brusle obnovovat.

Záleží jen na vás, který ze tří střihů vám bude vyhovovat. Zdroj: bauerhockey.cz

Jak vybrat ostatní vybavení

To nejdůležitější ke hře už máte, ale tím hokejové vybavení zdaleka nekončí. Samozřejmě potřebujete také helmu, u které byste se měli zaměřit především na stránku bezpečnosti. Důležité však také je, aby vám byla helma pohodlná, proto je nutné si ji vyzkoušet osobně.

Dalším důležitým ochranným vybavením jsou rukavice, chrániče loktů, kolen, ramen a samozřejmě kalhoty a suspenzor. Nepodceňujte ale ani hokejové spodní prádlo, tedy ribano. Na výběr máte klasické bavlněné nebo termo s odvodem potu, které doporučujeme více. Pak už si jen zvolíte, zda vám více vyhovuje jednodílný komplet či tričko a kalhoty zvlášť.

Při hokeji nepodceňujte především svou bezpečnost. Zdroj: bauerhockey.cz

Hokejové vybavení byste rozhodně neměli podceňovat. Věnujte výběru svůj čas, abyste se při samotné hře cítili pohodlně, a mohli tak podat co nejlepší výkon.

Zdroj úvodních fotografií: pixabay.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář