„Co je krásnějšího, než se živit tím, co vás baví?“ říkají Radka Sopůšková a Jirka Plšek z Coffeespotu

Na talíři / 15.8.2017

V Huštěnovicích u Zlína se každý den s nadšením a neuvěřitelnou pečlivostí praží káva. Vítejte v Coffeespotu!

Cesta k prvnímu šálku kávy nebyla rozhodně jednoduchá. Jenže Radka Sopůšková a Jirka Plšek si chtěli splnit svůj sen. Oba opustili své zaměstnání a krůček po krůčku a zrnko po zrnku se rozhodli využít své zkušenosti v tomto kofeinem nabitém byznysu. A vyplatilo se. Dnes vedou svou vlastní rodinnou pražírnu výběrových arabic v Huštěnovicích nedaleko Zlína.

Celý tým Coffeespot.

Kdy přišel první moment, kdy jste si řekli, že byste chtěli mít vlastní pražírnu?

Vše začalo v roce 2008 koupí espresso kávovaru. Dlouho jsme hledali kávu, která by nám vyhovovala. A tak jsme nakupovali, objednávali a ochutnávali. Objížděli kávové festivaly, až se z kávy stala naše vášeň. V roce 2011 jsme otevřeli e-shop s kávou praženou na zakázku a o dva roky později vlastní pražírnu v Kudlovicích. Za další rok a půl jsme celý provoz stěhovali do větších prostor v Huštěnovicích. Vypadá to, že to nebylo poslední stěhování. Ale nechceme to zakřiknout.

A jak moc bylo těžké vzdát se práce a jít do toho naplno?

Díky perspektivním zaměstnáním v bance a vedoucí pozici v nadnárodní firmě, které jsme v té době měli, to bylo hodně odvážné rozhodnutí. Ale to víme až s odstupem času. V té době to bylo to jediné možné a správné. Ale vlastně stačilo si sednout, otevřít láhev vína a bylo během jednoho večera rozhodnuto. Začali jsme žít nový život.

Přišla chvíle, kdy jste si řekli, že byste se do práce vrátili?

Ne, pražení kávy se zpočátku zdálo jako bláznivý nápad. Ale nakonec se nám povedlo žít svůj sen. A co je krásnějšího, než se živit tím co vás baví?

V Coffeespotu stále hledají nové chutě kávy.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Den pražiče začíná většinou kolem 4. hodiny ranní. Podle objednávek z předchozího dne vypraží kávu. Kolem 7. hodiny dorazí posily. Nasýpáme kávu do sáčků, balíme balíky, zadáváme objednávky do systému přepravců a zároveň obsluhujeme zákazníky v prodejně, kteří si od 8 hodin žádají svou porci každodenního dopingu. Toto probíhá až do 17. hodiny, kdy zavíráme. Pak ještě doma vyřizujeme emaily, na které nebyl v průběhu dne čas, případně různé objednávky obalů, nepražené kávy a kolem 23. hodiny končíme pracovní den.

Máte nějakou nejoblíbenější kávu?

Hodně vyhledáváme neobvyklé chutě. Záleží také na způsobu zpracování. Africké kávy zpracované metodou „natural“ nás hodně baví.

Jaký je podle vás největší problém českých kaváren?

Úroveň se zlepšuje, ale stále narazíme na neproškolenou obsluhu a přepražené komerční směsi neurčitého stáří a kvality.

V Coffespot si Radka Sopůšková a Jirka Plšek vše zařídili sami.

Kde byste chtěli být s vaším podnikem třeba za deset let?

Chceme udržet maximální možnou kvalitu a mít více času se kávou bavit. A občas zajet na dovolenou nebo na kávové plantáže.

V Coffeespotu jednoduše dostanete poctivě dobrou kávu, která je dělaná od srdce, a proto vám bude chutnat dvojnásobně!

Web

Facebook

Instagram

Zdroj fotografíí: kavaprazena.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář