Český Krumlov jak jej neznáte. Nebo ano?

Cestování / 20.8.2017

Autor:

Snad každý navštívil alespoň jednou za život Český Krumlov. Krásné město, památky a spousta cizinců. Navštívili jste ale tato místa?

Když se řekne Český Krumlov, většině lidí se vybaví především zámek s barevnou věží, zahrada, otáčející se hlediště a spousta lidí. Kromě toho však město skrývá krásná zákoutí a výhledy. Už jste na tato místa někdy zavítali?

Vyhlídka na město a další zajímavá místa

Přímo centrem města vedou úzké uličky, které vás mnohdy zvedou na nevšední a krásná místa. Jednou z nich se dostanete na prostornou vyhlídku, ze které uvidíte krumlovský zámek s věží a jeho historické okolí. Když budete mít štěstí, můžete vidět také proplouvající vodáky.

Během procházky po městě se vám zámek ukáže z různých stran.

Další uličky a lávka vám předvedou krumlovský zámek z různých stran. Chvíli jej uvidíte jen částečně mezi domy, jindy se vám ukáže výhled na věž od řeky. Cestou k zámku nedaleko parku se vám naskytne nevšední krása. Když se podíváte z mostu vedoucího k historickému centru, určitě si všimnete, že na jedné straně se rozprostírá park s malou říčkou a že na straně druhé se tato říčka vlévá mezi skalky a napojuje se na Vltavu. A když už se budete procházet kolem zámku, tak jej můžete také navštívit a poznat například sály, věž či konírnu. Návštěva bude stát za to. Vždyť zámek v Českém Krumlově patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě a je zapsán na seznam UNESCO.

Marionette Muzeum

Míst, která můžete v Českém Krumlově navštívit, je nespočet. To platí také pro muzea, ze kterých jsme pro vás vybrali Muzeum marionet. To se nachází v areálu bývalého kostela sv. Jošta. Uvidíte repliku barokního divadla, poznáte loutkářské výtvarnictví, literaturu a uvidíte rozsáhlou expozici marionet.

Navštivte Marionette Muzeum

Muzeum marionet můžete do konce prázdnin navštívit denně od 10.00 do 18.00 hodin. Po letních prázdninách se otevírací doba mění. Za návštěvu muzea zaplatíte 80 korun. V případě, že jste student, stojí vstupenka 50 korun. Za dítě zaplatíte 40 korunrodina s maximálně čtyřmi dětmi zaplatí 190 korun. Více informací o muzeu, jeho vstupném a otevírací době, se dočtete na jejich webových stránkách

Fotoateliér Seidel

Fotografie Šumavy a místního života z minulého století, původní vybavení domu či začátky fotografování Josefa a Františka Seidlových. To vše můžete vidět a poznat v Muzeu Fotoateliér Seidel, které vytvořil Českokrumlovský rozvojový fond s. r. o. Již zmínění fotografové dokonce zmapovali česko – německo – rakouské pohraničí. Kromě fotografií jsou součástí muzea také fotoaparáty, zařízení fotokomory, knihy zákazníků a osobní deníky Seidlových.

Český Krumlov je plný krásných památek a nezapomenutelných míst.

Navštívit Muzeum Fotoateliér Seidel můžete kdykoliv kromě pondělků v měsících říjen až duben, mimo Štědrého dne a Silvestra. Od května do září je muzem otevřeno denně od 9.00 do 18.00 hodin. Ostatní měsíce je otevírací doba od 9.00 do 17.00 hodin. Za prohlídku fotoateliéru zaplatíte v rozmezí 40 až 200 korun.

Turistických cílů je v Českém Krumlově opravdu hodně. Pokud se však budete procházet různými ulicemi, možná narazíte na zapomenutá nebo méně navštěvovaná místa. Jedno z nich se nachází nedaleko historického centra poblíž Vltavy. Jde o starý průmyslový areál složený ze starých domů, kde bydlí nebo mají ateliéry umělci. Podle toho to tam také vypadá. Pomalované zdi, obrazy v oknech i vitrínách,… Celková atmosféra tohoto místa je úžasná a zároveň tajemná. Mnohdy uvidíte přes okna také do ateliérů a třeba budete mít štěstí na nějakého umělce.

Ano, Český Krumlov nabízí opravdu širokou škálu míst a zážitků. Proto by byla škoda toho nevyužít a neprozkoumat detaily města. Kdo ví, co objevíte vy.

Zdroj všech fotografií: Nela Rájová, Generace 21

Zanechte komentář